۱۵:۲۳
منبع: ایسنا
دسته: بین الملل
کد خبر: 24199658
معاون صدر اعظم اتریش استعفا کرد

معاون صدر اعظم اتریش استعفا کرد

معاون صدر اعظم اتریش به دنبال رسوایی انتشار ویدیویی ضبط شده با دوربین مخفی از نشست او با یک تاجر زن روسی در سال 2017 به منظور زد و بند با او به هدف پیروزی در انتخابات پارلمانی همان سال، اعلام کرد که از سمتش استعفا می‌کند.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هاینتس کریستین اشتراخه معاون صدر اعظم اتریش در حالی استعفایش را از سمتش اعلام کرد که دو نشریه آلمانی بعد از دسترسی پیدا کردن به فایل ویدیویی مربوط به نشست او با یک تاجر زن روسی در سال ۲۰۱۷ این رسوایی را در گزارشی افشا کردند.

اشتراخه امروز شنبه با حضور در تلویزیون اتریش بیانه ای را به منظور اعلام استعفایش قرائت کرده و گفت: من از سمت معاون صدر اعظمی اتریش استعفا داده و استعفایم را تحویل سباستین کورتز، صدر اعظم اتریش دادم و او نیز با استعفای من موافقت کرد.

بر اساس گزارشی که دو نشریه آلمانی زوددویچه زایتونگ و اشپیگل منتشر کردند، معاون صدراعظم اتریش در سال ۲۰۱۷ چند ماه قبل از برگزاری انتخابات پارلمانی به دیدار یک تاجر زن روس رفته و در این دیدار به او پیشنهاد معاملات و قراردادهای تجاری پرمنفعت را در ازای کمک این تبعه روس به پیروزی او و حزبش در انتخابات را می‌دهد.

انتهای پیام

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار