۱۵:۵۰
منبع: ایرنا
دسته: اقتصادی
کد خبر: 24200316
169 هزار واحد آسیب دیده از سیل مراحل تامین اعتبار را طی می‌کنند

169 هزار واحد آسیب دیده از سیل مراحل تامین اعتبار را طی می‌کنند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بخش اعظم ارزیابی‌ها و کارشناسی واحدهای آسیب دیده از سیل به انجام رسیده که تاکنون 169 هزار و 377 واحد آسیب دیده اعم از احداثی و تعمیری در سکونتگاه‌های شهری و روستایی کارشناسی شده و مراحل تامین اعتبار را طی می‌کنند.
به اشتراک بگذارید:

اسماعیل نجار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار بحران ایرنا با ارائه گزارش آخرین اقدامات صورت گرفته بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مناطق سیل زده این مطلب را عنوان و اظهار داشت: برنامه زمانبندی و دستورالعمل مشارکت نهادهای کمک رسان در بازسازی مناطق سیل زده تهیه و در حال اجراست.
وی ادامه داد: در خصوص اسکان موقت آسیب دیدگان، اقدامات مقدماتی در مناطقی که الویت داشته مانند پلدختر و معمولان صورت پذیرفته و تامین اعتبار از منابع بنیاد کمک هزینه اسکان موقت پرداخت شده است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: همچنین اعطای تسهیلات معیشتی و بازسازی و پرداخت کمکهای بلاعوض در مناطق آسیب دیده از سیل ادامه دارد و در مکان هایی که امکان بازسازی وجود دارد عملیات اجرایی آغاز شده است.
نجار توضیح داد: ستادهای معین در استان های آسیب دیده ای که دارای تمرکز آماری خسارت می باشند، شامل استان میزبان استان گلستان (خراسان رضوی، گیلان)، استان میزبان خوزستان (فارس، البرز، خوزستان، تهران، هرمزگان و کرمان) و استان میزبان لرستان (کردستان، قزوین، مرکزی، اردبیل، اصفهان) است.
اجتمام*7029*1193

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار