۲۳:۴۶
منبع: پارسینه
کد خبر: 24301306
طرز تهیه باقلوای آلبالو شکلاتی

طرز تهیه باقلوای آلبالو شکلاتی

اگر کمی تأمل کنیم در می‌یابیم که براستی در تهیه باقلوا چقدر ظرافت بکار گرفته شده است. این باقلوای لذیذ از ترکیب مغزیجات، شکلات و آلبالوی خشک تهیه شده است. مواد لازم برای تهیه این باقلوا کمی با انواع باقلوا متفاوت است، ولی نتیجه شگفت انگیز است.
به اشتراک بگذارید:
مواد لازم برای باقلوای آلبالو شکلاتی:
خمیر فیلو به مقدار لازم
کره ذوب شده ۱۷۰ گرم
خلال بادام ۸۵ گرم
گردو بو داده ۷۵ گرم
پسته بوداده ۷۰ گرم
دارچین ۴ گرم
شهد عسل ۱ پیمانه
نمک به مقدار لازم
شکلات نیمه شیرین خرد شده ۱.۵ پیمانه
آلبالو خشکه بدون هسته و خرد شده ۱ پیمانهطرز تهیه باقلوای آلبالو شکلاتی:

این دستور به همان اندازه که شبیه باقلواست، ولی طرز تهیه متفاوتی دارد. یک ورق شیرینی پزی را روی کانتر آشپزی بگذارید و با یک لایه از خمیر باقلوا (فایلو) آن را بپوشانید. روی آن کره ذوب شده مالیده و ⅓ از مغزیجات خرد شده را روی آن پخش کنید.آن را با یک لایه خمیر فایلو پوشانده سپس کره مالیده و ⅓ از آلبالو‌ها و شکلات خرد شده را روی آن پخش کنید.

این عمل را دو بار دیگر تکرار کنید (یک لایه فایلو، کره، مغزیجات، فایلو، شکلات و آلباوی خردشده، فایلو، کره، مغزیجات، فایلو، شکلات و آلباوی خردشده) از کاغذ شیرینی پزی کمک می‌گیریم و آن را رول می‌کنیم.آن را به کمک چاقو برش زده و قطعه قطعه می‌کنیم و داخل ظرف مخصوص پخت در فر قرار می‌دهیم. روی باقلوا کره مالیده و مقداری نمک روی آن می‌پاشیم.

باقلوا را به مدت ۵۰ دقیقه در حرارت ۱۷۵ درجه سانتیگراد می‌پزیم تا کاملا کریسپی شده و روی آن قهوه‌ای طلایی شود. وقتی باقلوا را از درون فر در می‌آوریم روی آن شهد عسل را می‌ریزیم.باقلوا را حدودا یک ساعت کنار می‌گذاریم تا شهد، جذب آن شود. این باقلوا دیگر حرفی برای گفتن نمی‌گذارد.منبع: sarashpazpapion.com
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار