۱۰:۲۶
منبع: تابناک
دسته: اقتصادی
کد خبر: 24305751
افتتاح نخستین جایگاه شارژ خودروهای برقی در کشور

افتتاح نخستین جایگاه شارژ خودروهای برقی در کشور

به اشتراک بگذارید:

نخستین جایگاه شارژ خودرو و موتورسیکلت‌های برقی در ایران توسط گروه مپنا در محل برج میلاد تهران افتتاح شد.

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، با حضور شهردار تهران مدیرعامل شرکت گروه مپنا و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نخستین جایگاه شارژ خودرو و موتورسیکلت‌های برقی در ایران در محل برج میلاد تهران افتتاح شد.

این جایگاه که در مساحتی بیش از 700 متر مربع احداث شده، دارای دو خط تامین توان برای خودرو و موتورسیکلت‌ است که در خط یک، شارژ سریع و شارژ کند نصب شده و در خط دو نیز شارژ موتورسیکلت قرار دارد. همچنین شارژرها براساس استانداردهابی بین‌المللی بومی‌سازی و ساخت داخل شده و کنترل و مانیتورینگ برای ارتباطات‌ بالادستی براساس پروتکل OCPP صورت می‌گیرد.

در این ایستگاه شارژر سریع خودروی برقی شامل یک خروجی شارژ AC با توان 43 کیلووات قابل استفاده برای تمام خودروهای برقی استاندارد دنیا و یک خروجی شارژ سریع DC با توان 50 کیلووات تحت پروتکل CHADEMO قابل استفاده برای خورودهای شرق آسیا شامل خودروهای میتسوبیشی، کیا، نیسان و... .

همچنین این ایستگاه دارای شارژر کند خودروی برقی با توان 7.4 کیلووات است و می‌تواند همه خودروهای برقی استاندارد را تامین توان کند. از سویی دیگر جایگاه شارژر خودروهای برقی احداثی گروه مپنا مجهز به 2 شارژر 5.5 کیلوواتی موتورسیکلت برقی است و به سهولت توان شارژ موتورسیکلت‌های برقی را دارد.

عباس علی آبادی مدیرعامل شرکت گروه مپنا در حاشیه این مراسم به خبرنگار تسنیم گفت: گروه مپنا آمادگی توسعه جایگاه‌های شارژ خودروها و موتورسیکلت‌های برقی را با استانداردهای روز دنیا در تمامی پهنه ایران دارد.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار