۱۴:۲۹
منبع: تسنیم
دسته: اجتماعی
کد خبر: 24360604
وکیل بابک زنجانی مدعی جعل امضای موکلش توسط زیباحالت شد

وکیل بابک زنجانی مدعی جعل امضای موکلش توسط زیباحالت شد

وکیل بابک زنجانی با ارائه اسنادی در دادگاه مدعی شد که منفرد با جعل امضای موکلش شرکت ایزو را از مالکیت زنجانی خارج کرده و به مالکیت خودش و معاذ حسن درآورده است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم، پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات علیرضا زیباحالت منفرد که از آن به عنوان جعبه سیاه اقدامات بابک زنجانی نام برده می‌شود، در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه قاضی به درخواست رسول کوپایه زاده وکیل بابک زنجانی برای ارائه توضیحاتی در خصوص اظهارات منفرد اشاره کرد و از او خواست تا توضیحات خود را ارائه کند.

کوهپایه زاده با اشاره به اینکه توضیحاتش مبتنی بر اطلاعات بدست آمده از 4 ماه مطالعه پرونده بابک زنجانی و همچنین 26 جلسه شرکت در دادگاه محاکمات وی است، گفت: در آن 26 جلسه به کرات نام آقای منفرد مطرح می‌شد و جای خالی او برای پاسخگویی و رفع ابهامات و مشخص شدن حلقه‌های مفقوده به وضوح روشن بود.

وی به زمان دستگیری منفرد و استرداد آن به کشور اشاره کرد و افزود: دادستان وقت از منفرد تحت عنوان خاصی نام برد و به عنوان فردی ذی صلاح مسئول و دارای اطلاعات و با علم به آثار مترتب بر موضوع از او به عنوان جعبه سیاه نفتی یاد کرد.

وکیل بابک زنجانی با اشاره به دفاعیات منفرد در 4 جلسه قبل این دادگاه افزود: نحوه بیان و دفاعیات او به گونه ای بود که گویا قربانی فیلم بابک زنجانی شده و هیچ تقصیری متوجه او نبوده است و با مظلوم نمایی سعی می کرد خود را غیرمسئول جلوه دهد و مسائل را متوجه موکل کند.

کوهپایه زاده با اشاره به اینکه منفرد نقش اصلی تعیین کننده و کلیدی در تغییر و تحول و انتقال محموله‌های نفتی از طریق فیزیکی داشته است، مدعی شد که نقش بابک زنجانی در این خصوص ایمیلی و تلفنی بوده است.

وی با اشاره به اینکه این نفت‌ها به طرفیت شرکت ایزو فروخته شده و نقش منفرد در این شرکت مهم، اساسی و تعیین کننده بوده است، افزود: در تاریخ 19 سپتامبر 2011 شرکت ایزو با سهامداری زنجانی و هروی ثبت و تشکیل می‌شود و در 11 جولای 2012 منفرد ثبت این شرکتها را با امضای خود به نام خودش و معاذحسن تغییر می‌دهد.

وکیل بابک زنجانی با بیان اینکه امضای زنجانی در این رابطه جعل شده از شکایت زنجانی از این بابت علیه منفرد خبر داد و افزود: اسناد این تغییر و تحول به محضر دادگاه تحویل می شود.

کوهپایه زاده سپس مدیریت ایزو، انبارداری نفت و فروش و انتقال آن را متوجه منفرد دانست و افزود: ادعای منفرد  در رابطه با عدم اطلاع از این موارد قرین بر واقع نیست.

وی با تأکید براینکه دفاعیات امروزش نافی رأی قطعی صادره در مورد موکلش نیست افزود: بابک زنجانی باید تا آخرین یورو بدهی خود را پرداخت کند و عرایض امروز من در جهت کمک به کشف حقیقت و واقعیت است.

وکیل بابک زنجانی سپس با اشاره به رابطه زیباحالت منفرد با فردی به نام فرزاد بازرگان افزود: رابطه منفرد با بازرگان که از مدیران شرکت نیکو است، نیازمند بررسی است.

کوهپایه زاده با اشاره به اینکه بازپرس پرونده طی نامه 7 خرداد 93 شرکت اچ کی در جریان وضعیت محموله‌های تحویلی به بابک زنجانی قرار گرفته است، گفت: موکل من شکایتی را علیه وزیر وقت نفت و مسئولان شرکت نفت وقت مطرح کرده است که الان مشغول رسیدگی است.

وی با اشاره به اینکه بازپرس به شرکت نفت نامه زده و بارنامه ها و کشتی‌های نفت تحویلی به بابک زنجانی را مطالبه کرده، افزود: اسنادی که شرکت اچ کی به شعبه سه بازپرسی و اخیرا به شعبه 6 بازپرسی ارائه داده است. تعارضی آشکار با یکدیگر است.

وکیل بابک زنجانی سپس مدعی شد زمانی که موکلش دستگیر و تحت بازجویی قرار داشته شرکت نیکو با این باور که زنجانی نسبت به محموله های نفتی خیانت کرده است با منفرد ارتباط برقرار می‌کند و او شرکتی با نام تالی افتتاح می‌کند که مدارک آن ارتباط بین منفرد و بازرگان را نشان می‌دهد.

کوهپایه زاده سپس عکسی از یک میهمانی خانوادگی با حضور بازرگان و منفرد را نشان داد و با اشاره به اینکه این عکس در زمانی که موکلش در زندان بوده گرفته شده است، گفت: البته در این عکس که متعلق به پیش از بازداشت منفرد است او نه انگشتر عقیقی به دست دارد و نه جای مهری بر پیشانی اوست.

وی سپس با تأکید بر محرز بودن ارتباط بین بازرگان و منفرد افزود: کشتی هایی که مدعی شده بودند با آنها نفت را منتقل کرده اند با بررسی جی پی اس مشخص شد که به مقصد مورد نظر نرفتند و حتی یکی از کشتیها قراضه شده و به صورت آهن آلات در پاکستان به فروش رفته است. چه ارتباطی بین منفرد و بازرگان وجود دارد که حتی بعد از بازداشت بابک زنجانی این ارتباط ادامه داشته است.

کوهپایه زاده سپس با اشاره به اظهارات منفرد در جلسه پیش که گفته بود زنجانی ال سی تقلبی به او داده است افزود: حسب اظهارات زنجانی او متوجه می شود که منفرد از لوزان سوئیس با شرکت نیکو و اقای بازرگان ارتباط برقرار کرده است. زنجانی به او زنگ می‌زند که کجایی و او می گوید در اروپا می پرسند کجای اروپا می گوید سوئیس که زنجانی در ادامه به او می‌گوید کار خطرناکی می‌کنی و در حال خیانت هستی.

وی در پایان با تأکید براینکه منفرد فعال مایشا بوده و کلیدی ترین نقش را در انتقال محموله‌های نفت داشته است، افزود: انکار او مبنی براینکه نقشی نداشته خلاف واقع است.

انتهای پیام/

R1397/P/S2,20/CT11
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار