۰۹:۳۸
منبع: آنا
دسته: اجتماعی
کد خبر: 25403633
کوچ آهسته کاربران از تلگرام به واتس‌اپ

کوچ آهسته کاربران از تلگرام به واتس‌اپ

آمارها نشان می‌دهد طی 4 ماه، کاربران واتس‌اپ افزایش 17 درصدی و تلگرام کاهش 13 درصدی پیدا کرده‌اند.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، براساس نتایج نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) که در روزهای ۱۷ و ۱۸ تیرماه جاری به‌صورت تلفنی با جامعه آماری شهروندان کل کشور (اعم از شهر و روستا) انجام شده است، ۷۰ درصد مردم ایران حداقل از یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی استفاده می‌کنند.

در این نظرسنجی از پاسخ‌گویان پرسیده شده «شما اکنون از کدام شبکه اجتماعی استفاده می‌کنید؟» که 42.8 درصد پاسخ داده‌اند واتساپ، 42.4 درصد تلگرام و 39.5 درصد نیز اینستاگرام را اعلام کرده‌اند. پس‌ازاین سه شبکه اجتماعی، سروش با 2.8 درصد، فیس‌بوک با 2.3 درصد، توئیتر با 1.9 درصد ، لاین با هشت‌دهم درصد، بله با هفت‌دهم درصد، آی گپ با شش‌دهم درصد، گپ با نیم درصد، بیسفون با دودهم درصد و ساینا با یک‌دهم درصد قرار دارد. 30.4 درصد نیز اعلام کرده‌اند که از هیچ شبکه اجتماعی مجازی استفاده نمی‌کنند. البته پاسخ‌گو می‌توانسته چند گزینه را برای پاسخ انتخاب کند.

مقایسه استفاده‌کنندگان از شبکه‌های اجتماعی مجازی
مقایسه نظرسنجی تیرماه جاری ایسپا با نظرسنجی اسفندماه این مجموعه نشان‌دهنده کاهش استفاده از تلگرام و افزایش استفاده از واتساپ و اینستاگرام است.بر اساس نظرسنجی اسفندماه 97 ایسپا با جامعه آماری شهروندان کل کشور، استفاده از تلگرام 55.9 درصد بوده که در تیرماه جاری با 13.5 درصد کاهش به 42.4 درصد رسیده است. همچنین واتساپ با 17.7 درصد افزایش از 25.1 به 42.8 درصد و استفاده از اینستاگرام هم با 13.6 درصد افزایش از 25.9 درصد به 39.5 درصد رسیده است.

منبع:خراسان

انتهای پیام/4112/

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار