۱۶:۰۵
منبع: شبستان
دسته: سیاسی
کد خبر: 26944507
آمریکا و اسرائیل از هیچ اقدامی برای برهم زدن اتحاد مردم عراق و ایران فروگذار نیستند

آمریکا و اسرائیل از هیچ اقدامی برای برهم زدن اتحاد مردم عراق و ایران فروگذار نیستند

نانواکناری اربعین را محور اتحاد مردم عراق و ایران عنوان کرد و گفت: آمریکا و اسرائیل از هیچ اقدامی برای برهم زدن این اتحاد فروگذار نیستند.
به اشتراک بگذارید:

«ولی الله نانواکناری» در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به اتفاقات عراق گفت: با توجه به اینکه طی سالیان گذشته همبستگی خوبی بین مردم ایران و عراق ایجاد شد و حماسه این اتحاد را هر ساله در اربعین شاهد هستیم لذا همین امر باعث وحشت مزدورانی همچون آمریکایی ها  شده است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمریکا و اسرائیل برای برهم زدن این اتحاد از هیچ اقدامی فروگذار نبودند، داعش را بوجود آورند که خوشبختانه داعش هم نابود شد و الان نیز تدارک جدیدی دیدند که ناامنی را در منطقه ایجاد کنند و به همین دلیل مردم عراق را تحریک کردند که خوشبختانه با هوشیاری مردم و مسئولان عراقی حل خواهد شد.

 

وی بیان کرد: البته با این سیاست های جنگ طلبانه آمریکا و اسرائیل کشورهای منطقه نظیرعربستان نیز همراه شده اند وقصدشان نیز کاملا مشخص است ،آنها می خواهند با برهم زدن آرامش منطقه به اهداف توسعه طلبانه و استکبارطلبانه خود برسند.

 

نماینده مردم بابلسر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم عراق مطالباتی نظیر حل مشکلات اقتصادی و مبارزه با فساد سیاسی را داشتند  که در خلال این مطالبه مردم توطئه های نفوذ ایجاد شد و دامنه این حرکت را به سمت ناامنی برد که بعضا شعارهای انحرافی نیز در این  مسیر دادند اما باهوشیاری مردم این توطئه ها نیز خنثی شد.

 

نانواکناری با تاکید بر اینکه امریکا باید پایان ناخوش سیاست های جنگ افروزانه اش را در منطقه خاورمیانه را بپذیرد و از این منطقه خارج شود گفت: آمریکا به هیچ کدام از اهدافش در منطقه نرسیده است و بهتر است تا افتضاح دیگریبه بار نیاورده است برای همیشه از این منطقه خارج شود و اجازه دهد که کشورهای منطقه خودشان برای منطقه شان تصمیم بگیرند.

 

وی تاکید کرد: قطعا اینگونه حرکت ها هیچ گونه خللی در مسیر راهپیمایی گسترده و میلیونی مسلمانان در اربعین ایجاد نمی کند چراکه اربعین خودش محور وحدت و انسجام مردم است./

پایان پیام/ 33
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار