۱۷:۰۱
دسته: سیاسی
کد خبر: 26945739
نشست گروه دوستی پارلمانی ایران و مجارستان

نشست گروه دوستی پارلمانی ایران و مجارستان

رئیس گروه دوستی پارلمانی مجارستان و ایران در دیدار با همتای ایرانی خود از میهمان نوازی ایرانیان قدردانی کرد
به اشتراک بگذارید:

   به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما از وین ، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و مجارستان و رئیس کمیسیون حمایت از تولید و خصوصی سازی مجلس شورای اسلامی با شهردار و رئیس دانشگاه شهر پچ دیدار و گفتگو کرد.
"حمیدرضا فولادگر" که به دعوت همتای مجارستانی خود در مجارستان بسر می برد ، در دیدار با "ژولت پاوا" شهردار پچ با ابراز خرسندی از روابط خوب پچ و شیراز، از نصب تندیس حافظ در این شهر تمجید کرد و گفت : حافظ نزد ایرانیان و دیگر ملل جایگاه بسیار رفیعی دارد که امیدواریم این شاعر پرآوازه ایرانی نزد مجاری های بیشتر شناخته شود.
" پیتر هوپال" رئیس گروه دوستی پارلمانی مجارستان و ایران نیز در این دیدار میهمان نوازی ایرانیان به ویژه مردم شیراز را در سفر به این شهر بسیار خاطره انگیز توصیف و از گسترش روابط فرهنگی بین دو شهر ابراز خرسندی کرد.
"فولادگر" همچنین در دیدار با "آتیلا میشتا" رئیس دانشگاه پچ با بررسی ادامه همکاری های علمی و دانشگاهی بین دو کشور ابراز امیدواری کرد: این همکارهای بیش از گذشته در حوزه های مختلف گسترش یابد و حضور دانشجویان ایرانی شاغل در این دانشگاه فرصتی را برای ارتباطات بیشتر دو کشور در حوزه های مختلف فراهم کند.
"غلامعلی رجبی یزدی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در مجارستان نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب دانشگاهی و نیز وجود روابط فرهنگی با شهرهای مجارستان گفت بین شهرهای پچ و شیراز روابط خواهرخواندگی وجود دارد که حاصل این روابط برگزاری رویدادهای فرهنگی و نیز تبادل هیات های پارلمانی، علمی و فرهنگی است.

نشست گروه دوستی پارلمانی ایران و مجارستان نشست گروه دوستی پارلمانی ایران و مجارستان نشست گروه دوستی پارلمانی ایران و مجارستان
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار