۱۷:۳۰
منبع: مهر
دسته: سیاسی
کد خبر: 26946203
طرح همکاری‌های نظامی توسط نیروهای دریایی کشورهای حوزه خزر

طرح همکاری‌های نظامی توسط نیروهای دریایی کشورهای حوزه خزر

همزمان با اولین روز نشست فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای حوزه خزر در مسکو، همکاری نظامی نیروهای دریایی خزر در محور‌های همکاری آموزشی، عملیاتی و اطلاعاتی رزمی در این اجلاس مطرح شد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ارتش، همزمان با اولین روز نشست فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای حوزه خزر در مسکو، همکاری نظامی نیروهای دریایی خزر در محور های همکاری آموزشی، عملیاتی و اطلاعاتی رزمی در این اجلاس مطرح شد.

این اجلاس با مرور پیش نویس توافق نامه همکاری نیروهای دریایی آغاز و با توجه به توافقات آخرین اجلاس روسای جمهور کشورهای حاشیه دریای خزر، دستور کار آن با در نظر گرفتن مصوبات اجلاس روی موضوع  همکاری نظامی نیروهای دریایی خزر در محور های همکاری آموزشی، عملیاتی، اطلاعاتی رزمی  و به ویژه امداد و نجات در دریا متمرکز شد.

بر اساس این گزارش، این دوره از نشست فرماندهان نیروهای دریایی حاشیه خزر با امضای توافق نامه همکاری جمعی صورت خواهد گرفت و در حاشیه این نشست، فرمانده نیروی دریایی ارتش با فرماندهای نیروی دریایی روسیه، قزاقستان و آذربایجان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

لازم به ذکر است، یکی از محورهای اصلی گفتگوی امیر دریادار خانزادی با فرمانده نیروی دریایی روسیه، هماهنگی برای برگزاری رزمایش مرکب سه جانبه دریایی ایران، روسیه و چین در شمال اقیانوس هند خواهد بود

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۳:۲۵
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۲۰:۲۱
منبع: میزان
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۱۱:۱۰
منبع: میزان
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۱۱:۰۵
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۰۷:۱۰
منبع: شبکه خبر
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ ۲۲:۱۳
منبع: شهید نیوز
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ ۲۱:۳۶
منبع: پارسینه
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ ۲۰:۰۱
منبع: مشرق
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ ۱۹:۳۷
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ ۱۸:۵۸
منبع: خبر آنلاین
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ ۱۸:۵۶

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار