۱۸:۰۳
منبع: فارس
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26946781
برپایی سومین نمایشگاه «ابژه» در فرهنگسرای نیاوران

برپایی سومین نمایشگاه «ابژه» در فرهنگسرای نیاوران

به اشتراک بگذارید:

 

به گزارش خبرگزاری فارس، سومین نمایشگاه «اُبژه» با موضوع «میز و حجم کوچک کاربردی» در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران گشایش می‌یابد.

این نمایشگاه عصر روز جمعه ۱۹ مهرماه گشایش خواهد یافت و همچون گذشته از طراحان و هنرمندان دعوت شده تا به این پرسش پاسخ بدهند: ”چگونه یک شیء مانند میز می‌تواند به مرکز تجمع افراد و پایگاهی برای گذراندن ساعات طولانی و فعالیت‌های مشترک تبدیل شود؟“

طراحان دعوت‌شده از سوی الناز طهرانی نمایشگاه‌گردان ابژه از نسل‌های مختلف و حوزه‌های کاری گوناگون انتخاب شده‌اند. همچنین آثاری از میان آثار کارگاه آموزشی برگزار شده با همین موضوع، برای نمایش برگزیده شده‌اند.

نمایشگاه سوم ابژه با هدف تمرکز و کشف پتانسیل‌های  موجود در مواد، بر روی سنگ متمرکز شده است. سنگ‌های ایرانی از نوحی مختلف ایران از جمله الیگودرز، ازنا، محلات، بیرجند، اصفهان و فارس تهیه شده‌اند. طراحان مولف‌ فراخوانده شده‌اند تا با اندیشیدن به سنگ ایرانی به عنوان ماده اصلی طراحی و بحث و نقد پیرامون آن، به حوزه طراحی محصول تحرک بیشتری ببخشند.

موضوع تعامل انسانی که از موضوعات اصلی نمایشگاه است سعی دارد دامنه این حوزه را به موضوعات اجتماعی روز بگستراند، زیرا که ابژه معتقد است بی‌تفاوتی به زندگی اجتماعی به ویژه در شرایط جاری کشور، به انزوای حوزه طراحی منجر خواهد  شد.


نمایشگاه تا ۲۶ مهرماه ادامه خواهد یافت و هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۰ پذیرای هنردوستان است.

انتهای پیام/
 

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار