۱۹:۰۲
منبع: خانه ملت
دسته: سیاسی
کد خبر: 26947567
مظلومیت قربانیان ترور برای جوانان کشور و جهانیان تبیین نشده است

مظلومیت قربانیان ترور برای جوانان کشور و جهانیان تبیین نشده است

رئیس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران کشوری است که رهبران و مسئولان آن مورد حملات تروریستی قرار گرفته‌اند، گفت: اما تبلیغات مسموم سرویس‌های بیگانه نه تنها این حقیقت را خاموش کرده بلکه ایران را کشوری حامی تروریست معرفی کرده است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  نشست کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس با حضور انجمن دفاع از قربانیان ترور و مسئولان مرتبط در این زمینه پیش از ظهر امروز (چهارشنبه 17 مهر) در محل کمیسیون فرهنگی برگزار شد.

احمد مازنی رئیس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه مجلس در تشریح این نشست با یادآوری اینکه کمیسیون فرهنگی مجلس پیش از این جلساتی با دستور کار نحوه حمایت از قربانیان ترور برگزار کرده است، عنوان کرد: در نشست امروز  اعضای "انجمن دفاع از قربانیان ترور" حضور داشتند که جلسه‌‎ای با حضور مسئولانی از وزارت کشور، وزارت اطلاعات، وزارت خارجه و وزارت کشور و سازمان هلال احمر برگزار شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با بیان اینکه ترور ابعاد مختلفی دارد که باید از منظرهای مختلف مورد بررسی قرار گیرد، افزود: انقلاب اسلامی بیش از 17 هزار شهید ترور دارد اما نقش و مظلومیت این شهدا و قربانیان ترور در عرصه داخلی و بین المللی به درستی تبیین نشده است.

وی یادآور شد: در عرصه بین المللی دشمنان ایران و حامیان تروریسم علیه ایران چنان تبلیغ می‌کنند که نه تنها ایران را قربانی تروریسم جلوه نمی‌دهند، بلکه ما را حامی تروریسم نیز معرفی کرده اند.

نشست رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اعضای انجمن حمایت از قربانیان ترور

 

عملکرد موفقی در زمینه معرفی ترور و تروریست به نسل جوان نداشته‌ایم

مازنی افزود: در عرصه داخلی نیز نسل جوان و سوم و چهارم انقلاب با عملکرد گروه‌های تروریستی مانند منافقین، گروهک فرقان، جندالله، کومله، دموکرات و سایر گروهک‌های تروریستی آشنایی ندارند و ما از جهت کار رسانه ای و ترویجی در این زمینه عملکرد موفقی نداشتیم.

دیپلماسی عمومی ایران در قبال شیطنت های دشمنان کشور ضعیف بوده است

جمهوری اسلامی ایران کشوری است که رهبران و مسئولان آن مورد حملات تروریستی قرار گرفته اند و در طول 40 سال گذشته ما رهبران و مسئولانی داشتیم که مورد ترور قرار گرفته‌اند

رئیس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: دیپلماسی عمومی ایران نیز  در قیاس با شیطنت هایی که دشمنان انقلاب علیه ایران داشته اند، موفق نبوده است، بنابراین یکی از مسائل مهم این است که در کنار تکریم قربانیان ترور، نظام مظلوم قربانیان ترور نیز مدنظر قرار گیرند.

مازنی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران کشوری است که بزرگترین رهبران آن مورد حملات تروریستی قرار گرفته اند و در طول 40 سال گذشته ما رهبران و مسئولانی داشتیم که مورد ترور قرار گرفته اند. رهبر معظم انقلاب و مرحوم آیت الله هاشمی خود از قربانیان ترور بوده‌اند و در کنار این بزرگان مرحوم شهید بهشتی و 72 تن از یاران وی در کنار بسیاری از ائمه جمعه و نمایندگان مجلس نیز قربانی ترور هستند.

وی با اشاره به حمله تروریستی اخیر به مجلس دهم، گفت: در این حمله نیز تعدادی از مراجعین مردمی و کارکنان مجلس به شهادت رسیده یا مجروح شدند و خسارات فراوانی به ساختمان مجلس وارد شد که البته در این ترور کور آن‌ها موفق به ورود به ساختمان اصلی پارلمان نشدند که اگر این اتفاق رخ می داد، برخی از چهره‌های تاثیرگذار کشور نیز به شهادت می رسیدند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: جالب این است که تمام متهمانی که در ترور ملت و مسئولان ایران نقش داشته‌اند، امروز تحت حمایت کشورهای غربی هستند؛ به طوری که یکی از بحث هایی که همواره ما با دولت فرانسه و برخی دولت‌های غربی داشته ایم این بوده است که چرا از گروهک تروریستی منافقین حمایت می کنند.

مازنی با بیان اینکه سرویس‌های بیگانه حتی در طی چند سال گذشته بسیاری از ایرانیان را ترور کرده‌اند، گفت:اما متأسفانه آنچه رسانه‌های تحت حمایت سرویس‌های بیگانه در دنیا جا انداخته‌اند، معرفی ایران به عنوان کشور حامی تروریسم بوده است.

وی افزود: در عین حال با وجود اینکه آمریکایی ها همواره پز مبارزه با تروریسم را می دهند، اما این ایران بوده که نقش اساسی در منطقه به ویژه در کشورهای سوریه، عراق و افغانستان ایفا کرده و شهدای دفاع از حرم بسیاری را تقدیم کرده است.

منطق جمهوری اسلامی ایران همواره منطق مبارزه با تروریسم است

مازنی با بیان اینکه منطق جمهوری اسلامی ایران همواره منطق مبارزه با تروریسم بوده ولی این مهم در دنیا جا نیفتاده است، گفت: بخشی از مشکل به دلیل سرمایه گذاری فراوان بدخواهان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور بوده و بخشی دیگر از آن نیز ناشی از ضعف عملکرد ایران در عرصه دیپلماسی عمومی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در عرصه داخلی در نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس مقرر شد وزارت کشور، وزارت اطلاعات و بنیاد شهید که نقش اساسی در حمایت از قربانیان ترور را به عهده دارد مکلف شدند پیشنهاداتی در جهت حمایت از فعالیت تشکل‌ها فعال در زمینه ترور ارائه کنند.

وی افزود: سازمان صداوسیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در بخش مربوط به خود وظایفی را باید برعهده بگیرند تا در این زمینه فرهنگ سازی لازم صورت گیرد.

نشست رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اعضای انجمن حمایت از قربانیان ترور

 

خانواده شهدای ترور به فراموشی سپرده شده‌اند

وی با تاکید بر اینکه یکی از گلایه‌های خانواده های شهدای ترور این است که آنها به فراموشی سپرده شده اند، افزود: در این زمینه بنا براین شد که طرحی تهیه شود که همانند هفته جانباز که از دفتر مقام معظم رهبری و سایر دستگاه‌‎ها مسئولان و حتی مردم به دیدار جانبازان و ایثارگران می روند، در ایامی که منصوب به حمایت از قربانیان و شهدای ترور است، یک حرکت ملی برای تکریم و تجلیل از خانواده های ترور در نظر گرفته شود.

وی اضافه کرد: هم افزایی بین تشکل‌ها و نهادهای مردم نهاد، موضوع دیگری بود که در نشست امروز مطرح شد و انجمن دفاع از قربانیان ترور نیز درخواست داشت که با سایر مسئولان جمهوری اسلامی نیز دیداری داشته باشد که امیدواریم این دیدارها محقق شود.

رئیس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار امیدواری کرد که در جهت نمایش مظلومیت قربانیان ترور نهادها و دستگاه های مسئول فعالانه تر عمل کنند و اگر در این زمینه خلأ قانونی وجود دارد نیز، مجلس آمادگی ورود و رفع خلأهای قانونی در این زمینه را دارد./

پایان پیام

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار