۲۲:۰۹
منبع: مهر
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26949617
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شب شعر عاشورا حضور یافت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شب شعر عاشورا حضور یافت

شیراز- عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مهمان سرزده سی و چهارمین شب شعر عاشورا شد که با حضور جمعی از شاعران برجسته ادبیات آیینی کشور در تالار حافظ آغاز بکار کرد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار مهر، در نخستین شب این رویداد ادبی عاشورایی که تا ۱۸ مهرماه ادامه دارد و موضوع آن «حضرت علی اصغر و عبدالله رضیع، سوره های صغیر عاشورا» است که به حماسه کبیر شهادت حضرت علی اصغر (ع) و کودکان شیرخوار عاشورا اختصاص دارد، ابتدا حاجی فرهنگ حدیث کسا را قرائت کرد سپس شعرخوانی ها آغاز گشت.

در میانه آیین گشایش این شب شعر، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به طور سرزده وارد این شب شعر شد.

این در حالیست که به گفته دبیر شب شعر عاشورا که در حاشیه این مراسم عنوان کرد: در شب نخست ۲۲ شاعر آیینی به شعرخوانی پرداختند.

احد ده بزرگی اضافه کرد: نزدیک ۴۰ نفر برگزیده و مهمان در دو شب به قرائت شعر خواهند پرداخت که شامل برگزیدگان فراخوان و مهمانان ویژه مراسم هستند که از میان چهره های پیشکسوت و جوان ادبیات آیینی انتخاب شده اند.

از مهمانان کشوری سی و چهارمین دوره شب شعر عاشورا به میزبانی شیراز می توان به نام هایی چون سیدحمیدرضا برقعی، دکتر اسماعیل امینی، افشین علا، غلامرضا طریقی، محسن حسن زاده لیله کوهی، محمودحبیبی کسبی، زهیر توکلی، امیر مرزبان، سیدحسین متولیان، قاسم صرافان، امید مهدی نژاد، احسان رضایی و... اشاره کرد.

در بخشی از این شب شعر، به سنت هرساله مجموعه آثار دوره سی و سوم همزمان با برنامه منتشر شد و با برپایی نمایشگاهی، کتاب های چاپ شده سال های گذشته و لوح فشرده تصویری و صوتی برخی مراسم های سالیان گذشته به علاقه مندان ارائه می شود.

این در حالیست که امسال همچنین جلد دوم از کتاب ارزنده منظومه آینه داران آفتاب اثر طبع بانوی شاعر عاشورایی اعظم حسینی که به شهیدان تیرباران صبح عاشورا اختصاص دارد همزمان با مراسم در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، در شب نخست مراسم شعر عاشورا، دکتر محمدرضا سنگری در حوزه مسایل معرفتی به ایراد سخن پرداخت و گعده ها و حلقه های آزاد شعر و نقد و نظر نیز در حاشیه برنامه برپا بود.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه
شب شعر عاشورا در شیراز
شب شعر عاشورا در شیراز
منبع خبر: صدا و سیما
آسمان کم عمق
آسمان کم عمق
منبع خبر: ایران آنلاین
منبع: روزنامه ایران
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۲۲:۳۹
منبع: روزنامه ایران
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۲۲:۳۹
منبع: روزنامه ایران
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۲۲:۳۹
منبع: روزنامه ایران
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۲۲:۳۹
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۲۰:۲۵
منبع: ایبنا
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۱۵:۳۴
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۱۳:۱۷

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار