۰۲:۱۶
منبع: افکار
دسته: سیاسی
کد خبر: 26951623
آخرین اخبار از الکترونیکی شدن انتخابات مجلس

آخرین اخبار از الکترونیکی شدن انتخابات مجلس

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس ضمن تشریح اخباری از الکترونیکی شدن انتخابات یازدهمین دوره مجلس، گفت: جلسات مستمری برای الکترونیکی شدن انتخابات مجلس در حال برگزاری است.
به اشتراک بگذارید:
به گزارش افکارنیوز،

محمدجواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین اقدامات مجلس و شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس به صورت الکترونیکی، گفت: هنوز تصمیم مشخص و قطعی برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به صورت الکترونیک اتخاذ نشده است.

اخبار سیاسی-  وی با تأکید بر اینکه جلسات متعدد و مستمری بین مجلس، شورای نگهبان و وزارت کشور برای بررسی الزامات و شرایط برگزاری انتخابات مجلس به صورت الکترونیکی در حال برگزاری است،  اظهار داشت: این جلسات در سطح کارشناسی و حقوقی از ماه‌ها پیش آغاز شده و تا روزهای منتهی به برگزاری انتخابات، ادامه می‌یابد، اما هنوز به جمع‌بندی مشخصی در این زمینه نرسیده است.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس درباره میزان و سطح برگزاری انتخابات، به صورت الکترونیک، تصریح کرد: همان‌طور که در دوره‌های قبلی انتخابات نیز، مذاکرات و برنامه‌ریزی‌هایی برای نحوه و شکل برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک وجود داشته و انتخابات در مرحله احزار هویت رأی‌دهندگان به شکل الکترونیک برگزار می‌شود، در دوره یازدهم انتخابات مجلس نیز به همین منوال خواهد بود.

کولیوند اضافه کرد: در صورتی که ماحصل جلسات بین مجلس، شورای نگهبان و وزارت کشور برای بررسی ابعاد برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک به جمع‌بندی قطعی برسد، انتخابات دوره یازدهم مجلس، به طور کامل الکترونیکی برگزار خواهد شد، در غیر این صورت، این امر منتفی است.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک نیازمند الزاماتی از قبیل امنیت، صحت و صیانت از آراء رأی‌دهندگان است و به دلیل اینکه شورای نگهبان باید این موارد را پس از برگزاری انتخابات، تأیید کند، لذا این شورا می‌بایست موافقت نهایی‌اش را پس از ارزیابی‌ها درباره الکترونیکی شدن انتخابات در دوره یازدهم مجلس نیز اعلام کند.

 

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه
منبع: دانشجو
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۸:۱۵
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۶:۴۵
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۲:۵۹
منبع: بصیرت
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۲:۱۷
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۰:۴۶
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۰:۲۳
منبع: دانشجویان ایران
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۰۹:۵۰
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۰۹:۳۱
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۰۹:۲۹
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۰۸:۵۴
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۰۸:۳۲
منبع: شفقنا
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۰۱:۱۰
منبع: روزنامه خراسان
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۰۰:۱۱
منبع: روزنامه خراسان
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۰۰:۱۱
منبع: روزنامه ایران
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۲۲:۳۹
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۲۲:۲۲
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۱۹:۴۳

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار