۰۹:۳۲
منبع: تسنیم
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26953477
انجمن نمایش آذربایجان شرقی در عرصه تئاتر سیاستگذاری کند

انجمن نمایش آذربایجان شرقی در عرصه تئاتر سیاستگذاری کند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: سیاستگذاری در عرصه تئاتر باید توسط انجمن نمایش استان انجام گیرد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، محمد محمدپور در نشست مشترک با اعضای هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان با تقدیر از فعالیت انجمن نمایش استان در برگزاری جشنواره سراسری تئاتر رضوی اظهار داشت: این انجمن  دارای قابلیت برگزاری جشنواره‌هایی در مقیاس بزرگتر نیز است و معتقدیم که سیاستگذاری در عرصه تئاتر باید توسط انجمن نمایش در استان انجام گیرد و در همین راستا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی احترام زیادی برای هویت مستقل انجمن نمایش استان قائل است.

وی افزود:‌ منزلت انجمن هنرهای نمایشی استان باید حفظ شود و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این راستا نظارت بر روند قانونی فعالیت‌های نمایشی در استان را بر عهده خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: استان ما در حوزه تئاتر پتانسیل‌های چشمگیری دارد که استفاده از تجربیات پیشکسوتان و نظر کارشناسان می‌تواند این پتانسیل ها را بیش از پیش متجلی نماید.

وی در ادامه از اعضای انجمن هنرهای نمایشی استان خواست تا مولفه های حمایت از گروه‌ها و فعالان تئاتری استان را تهیه و سپس تبیین کنند تا بسته‌های حمایتی از گروه‌های تئاتری که به زودی در اختیار انجمن هنرهای نمایشی قرار خواهد گرفت، به فراخور این مولفه ها به گروه ها تعلق گیرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در پایان ضمن اشاره به اهمیت خبر و اطلاع رسانی در توسعه تئاتر استان، تلاش های روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی را در توسعه تئاتر استان حائز اهمیت دانست و از روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی به دلیل فرار گرفتن در رتبه نخست کشوری نیز تقدیر کرد.

احمد رجب پور، رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی نیز در ادامه پس از ارائه گزارشی از فعالیت های چند ماه اخیر انجمن هنرهای نمایشی استان، اتخاذ تصمیمات کارشناسی در حوزه تئاتر، توسط این انجمن را احترام به تمامی هنرمندان این عرصه دانست.

وی ضمن اشاره به پتانسیل های آذربایجان شرقی برای برگزاری جشنواره های کشوری، آمادگی کامل انجمن هنرهای نمایشی برای برگزاری جشنواره چهارسوی تئاتر ایران را اعلام کرد.

رامین راستی، دیگر عضو هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی، ضمن تقدیر از حضور دائمی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار هنرمندان تئاتر استان، خواستار اعتماد بیشتر متولیان فرهنگ و هنر استان به تخصص‌های موجود در انجمن نمایش استان شد و تک‌تک هنرمندان در حوزه تئاتر را حائز توانایی برای پیش برد سیاست‌های کلان تئاتر در استان دانست.

عباس خلیفه لو نیز با اشاره به برگزاری جشنواره های سراسری در شش ماهه نخست سال جاری، قرار  گرفتن استان آذربایجان شرقی در رتبه نخست تولید و انتشار اخبار حوزه تئاتر را دلیلی بر توانایی‌های فعالان در حوزه تئاتر دانست.

انتهای پیام/ز

R7887/P/S6,47/CT12
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار