۰۹:۵۱
منبع: ایسنا
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26953768
مشکل اصلی ما پول است

مشکل اصلی ما پول است

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مشکل اصلی ما پول است و بیمه‌ها پول ندارند به ما بدهند.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش ایسنا، محمدتقی بحرینی، در پنجمین نشست مجمع نمایندگان استان با موضوع «بهداشت و درمان» که در دیوان محاسبات خراسان رضوی برگزار شد، عنوان کرد: 80 درصد مسائل و مشکلات دانشگاه‌های علوم‌پزشکی مشترک است و ممکن است ۲۰ درصد مسائل خاص آن دانشگاه باشد. مسائل دانشگاه علوم‌پزشکی آتش زیر خاکستر است، هرکار کنید از جای دیگری سر در می‌آورد.

وی افزود: مشکل اصلی ما پول است، بیمه‌ها پول ندارند به ما بدهند. مجلس هم کار زیادی نمی‌تواند انجام دهد، مجلس هرچیزی را می‌خواهد اضافه کند یک چیزی را از یک جایی کم می‌کند. تا تامین اعتبار نشود، نمی‌شود پیشنهاد دیگری داد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه «مشکلاتی که برای ما ایجاد می‌شود، ناشی از تصمیماتی است که برای ما در مرکز گرفته‌می‌شود»، اظهار کرد: استان‌ها و دانشگاه‌ها را  بگذارید در حال خودشان باشند و در  درد خودشان بسوزند. از بیرون گود، مسائل ساده دیده می‌شوند. خط‌ قرمزهای الکی برای ما درست می‌کنند.

بحرینی اظهار کرد: ما در شرایطی زندگی می‌‎کنیم که بسیاری از بیماران در بیمارستان هاشمی‌نژاد حاضرند بروند و لنز را خودشان بخرند و بعد بیایند عمل شوند و کل هزینه‌شان 500 هزار تومان در می‌آید، اما افرادی می‌گویند حق اینکه بیمار را به بیرون بفرستید، ندارید. زمانی که پول داشتیم حرف منطقی بود و مردم هم خودشان خوششان آمده‌ بود، اما در حال حاضر پول نداریم و در مسائل فقهی هم تبصره داریم که اگر در شرف مرگ بودی، می‌توانی گوشت مرده بخوری.

وی با اشاره به اینکه «بعضی از سازمان‌های نظارتی به جای اینکه هوای ما را داشته‌باشند هوای پر و پای ما را دارند»، بیان کرد: چرا طبقه‌بندی مشاغل را ایجاد نمی‌کنند؟ اما ما را احضار می‌کنند. می‌گویند به نیروهای شرکتی چرا کارانه نمی‌دهید؟ چه معنی دارد که کادر اداری در ساعتی که حقوق می‌گیرد، کارانه هم بگیرد؟ فلسفه گرفتن نیروی شرکتی چه بوده؟ این بود که ارتباط مالی با افراد نداشته‌باشیم. نهادهای نظارتی ما را به صلابه می‌کشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: مقداری فشارها را بردارند. در حال حاضر، درگیر اعتراضات حداکثر ۱۰ درصد حق و ۹۰ درصد ناروای پرستاران هستیم و به آیین‌نامه رفاهی کارکنان دانشگاه استناد می‌کنند. آقای وزارت‌خانه، نان خالی برای خوردن نداریم و الان به کیک خامه‌ای چسبیده‌اید؟ این آیین‌نامه دفاعی یعنی چه؟ آقای وزارت‌خانه، در شرایطی که پول اضافه کار دادن ندارم، چطور به کارانه برسیم؟

وی تاکید کرد: یکی دیگر از مسائل مهم، فشارهای کاذب دولت و نمایندگان بر روی توسعه‌ها بدون درنظرگرفتن زیرساخت‌ها و نیازهاست. 1300 تخت اضافه کردیم، اما نصف این نیازها را به ما دادند؟

انتهای پیام

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار