۱۰:۰۴
منبع: ایرنا
دسته: سیاسی
کد خبر: 26954029
آمریکا در بکارگیری قدرت ناتوان است

آمریکا در بکارگیری قدرت ناتوان است

تهران- ایرنا- فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکا امروز در داشتن قدرت ناتوان نیست بلکه در بکارگیری قدرت ناتوان است و می‌توان گفت که آمریکا تدبیر بکارگیری این قدرت را ندارد و شرایط بکارگیری را نمی‌تواند برای خود حاصل کند.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار حسین سلامی که در راس هیاتی عالی رتبه از معاونان ستاد فرماندهی کل سپاه به منظور افتتاح طرح های سازندگی و محرومیت‌زدایی، بازدید و سرکشی از مناطق و یگان های مرزی مستقر در منطقه به استان اردبیل سفر کرده است، با آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل دیدار کرد.
سردار سلامی در این دیدار با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران قاعده اسلامی را طی کرده است، گفت: در زمانی که دشمنان، اسلام را از صفحه اجتماعی و سیاسی حذف کرده بودند، امام راحل با انقلاب اسلامی طلوع دیگری از عزتمندی اسلام را رقم زد و جبهه باطل نتوانست در مقابل آن دوام بیاورد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران بر اساس غلبه حق و حقیقت پایه گذاری شده است زمانی که امام به واسطه انقلاب، اسلام را در جامعه نهادینه کرد هیچ کس فکر نمی کرد که در آن نابرابری بتوان با دستان خالی در مقابل استکبار و ظلم ستیز ایستادگی کرد.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: ثقل اصلی توفیقات در مقابل دشمن، ولایت فقیه است و جامعه ای که پشتیبان ولایت  هستند با پیشرفت های روزافزون مواجه خواهد شد و با وجود رهبری داهیانه هیچ گاه به کشور ما آسیبی نخواهد رسید.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: به رغم قدرت سیاسی، اقتصادی ، فرهنگی ۸۰ و رسانه ای آمریکا، امام خمینی (ره) برابر این قدرت ها ایستادند؛ مدیریت امام راحل به گونه‌ای بود که شکست های سریالی آن ها تا کنون ادامه دارد.

وی با اشاره به شکست های متعدد آمریکا از انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، گفت: اولین شکست فاحش آمریکا شکست کودتا بود و همچنان توطئه هایشان ادامه داشت؛ دومین شکست آن ها اشغال سفارت توسط جوانان انقلابی بود و بعد از آن حمله طبس و آن معجزه الهی اتفاق افتاد و این شن ها در طبس به امر الهی بودند که همه این ها موهبت الهی است.

سردار سلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها خود اقرار می کنند که  گزینه های روی میز آنها بر علیه جمهوری اسلامی ایران تضعیف شده است، اظهار داشت: وقتی به گزینه های روی میز آمریکایی ها نگاه می کنیم می بینیم که هیچ یک از این گزینه های روی میز را نمی توانند عملی کنند؛ یعنی آمریکا امروز در داشتن قدرت ناتوان نیست؛ در بکارگیری قدرت ناتوان است و می‌توان گفت که آمریکا تدبیر بکارگیری اینها را ندارد و شرایط بکارگیری را نمی تواند برای خود حاصل کند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها به یک چرخه ای رسیده اند که هر چه هزینه می کنند کمتر نتیجه می‌گیرند و این یعنی زوال آنها؛ مشکلی که دارند این هزینه های کلان اقتصادی و نظامی را نمی تواند به منفعت های سیاسی تبدیل کنند.
   
فرمانده  کل سپاه بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران یعنی دستیابی به موفقیت های بزرگ و این عامل سبب برتری ما و شکست ناپذیری ما در مقابل دشمنان گشته است و هر قدر زمان می گذرد ما قدرتمندتر می شویم و آمریکا و استکبار رو به ناتوانی می رود؛ امروز ما در میدان عمل قرار گرفته‌ایم که آمریکا در جواب این عمل‌های قدرتمندانه ما ناکام مانده است.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: امروز قدرت جمهوری اسلامی ایران به حدی رسیده است که در مقابل دشمنان هرکجا قدم می گذاریم سریعا دشمن عقب نشینی می کند و دوستان آمریکا که سعودی ها و اسرائیلی ها هستند از آمریکا دلسرد شده اند و می دانند که در روزهای سختشان آمریکا توان حمایت از آنها را نخواهد داشت.

فرمانده کل سپاه در پایان با اشاره به رویکردها و کارکردهای این نهاد انقلابی و مردمی خاطر نشان کرد: سپاه پاسداران  انقلاب اسلامی در کنار بعد نظامی، بعد اجتماعی را به خوبی پیش گرفته است و محرومیت زدایی و پیشرفت های اقتصادی را جزو ارکان اصلی خود قرار داده است که اینها از تدابیر مقام معظم رهبری است که در کنار مسائل نظامی، مسائل اجتماعی نیز در اولویت قرار گیرد.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار