۱۰:۴۴
منبع: ایرنا
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26954944
تعزیه‌خوانی اربعین در تکیه حسینی اعظم ارمغانخانه برگزار می‌شود

تعزیه‌خوانی اربعین در تکیه حسینی اعظم ارمغانخانه برگزار می‌شود

زنجان - ایرنا - رئیس هیات‌امنای تکیه حسینی اعظم شهر ارمغانخانه گفت: مراسم تعزیه‌خوانی سنتی به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی از روز پنجشنبه / 25 مهر/ به مدت سه روز با حضور تعزیه‌خوانان برجسته آذری‌زبان کشور در تکیه حسینی اعظم این شهر برگزار می‌شود.
به اشتراک بگذارید:

سیروس رستمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: روزهای اول و دوم به ترتیب تعزیه شهادت حضرت علی‌اکبر(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) از ساعت ۱۴ بعدازظهر برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تعزیه «قتیل» نیز از ساعت ۱۰ صبح روز اربعین با حضور عزاداران حسینی از نقاط مختلف کشور در این تکیه اجرا خواهد شد.

رستمی با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی در طی سال در تکیه حسینی اعظم ارمغانخانه برگزار می‌شود، افزود: تعزیه‌خوانی در ایام محرم، برنامه ویژه تحویل سال نو، تعزیه‌خوانی در ایام فاطمیه، ماه صفر و ماه مبارک رمضان، تعزیه‌خوانی ویژه ایام شهادت سایر ائمه معصوم(ع) و برنامه‌های ملی و مذهبی در مناسبت‌های مختلف از جمله این برنامه‌ها است.

رئیس هیات‌امنای تکیه حسینی اعظم شهر ارمغانخانه با اشاره به برپایی نمایشگاه دائمی در سالن‌های جنبی این تکیه، تصریح کرد: برنامه‌های تکیه، مورد استقبال مردم استان و حتی سایر استان‌ها قرار گرفته و این تکیه هر سال میزبان خیل عظیم شیفتگان اهل بیت(ع) است.

به گزارش ایرنا، شهر ارمغانخانه، مرکز بخش قره‌پشتلو از توابع شهرستان زنجان بوده و در ۳۵ کیلومتری شمال‌غربی زنجان واقع شده است.

۶۰۸۵/۹۵۵۶

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار