۱۲:۵۱
منبع: پانا
دسته: سیاسی
کد خبر: 26957817
تأکید دوباره ایران بر لزوم توقف فوری حملات و خروج نظامیان ترکیه از خاک سوریه

تأکید دوباره ایران بر لزوم توقف فوری حملات و خروج نظامیان ترکیه از خاک سوریه

تهران (پانا) - وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه تازه‌ای ضمن درک نگرانی‌های امنیتی ترکیه بر لزوم توقف فوری حملات و خروج نظامیان ترکیه از خاک سوریه تأکید کرد.
به اشتراک بگذارید:

تهران (پانا)- وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه تازه‌ای ضمن درک نگرانی های امنیتی ترکیه بر لزوم توقف فوری حملات و خروج نظامیان ترکیه از خاک سوریه تأکید کرد.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز نگرانی نسبت به اقدام نظامی ترکیه در داخل اراضی سوریه و با توجه جدی به وضعیت انسانی و خطرات مترتب بر غیر نظامیان در منطقه تحت درگیری، توقف فوری حملات و خروج نظامیان ترکیه از خاک سوریه را مورد تاکید قرار می دهد.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با درک نگرانی‌های امنیتی ترکیه همانگونه که پیش از این نیز تصریح کرده است اقدام نظامی را نه تنها عاملی برای برطرف سازی نگرانی های امنیتی این کشور ارزیابی نمی کند، بلکه منجر به وارد آمدن خسارات مادی و انسانی گسترده دانسته و بر این اساس مخالفت خود را با این اقدام اعلام می نماید.

جمهوری اسلامی ایران آنچنان که پیش از این نیز اعلام داشته است شرایط کنونی منطقه را نتیجه دخالت های فرامنطقه ای خصوصا از سوی ایالات متحده آمریکا دانسته و بر اساس نگاه مبتنی بر حل و فصل مشکلات در چارچوب ظرفیت های منطقه ای آمادگی خود را برای هرگونه ایفای نقش بین دو کشور ، همانگونه که در حال حاضر نیز با دو طرف در تماس می باشد اعلام می نماید و معتقد است رفع تنش پیش آمده تنها از طریق اقدامات مسالمت آمیز و با احترام به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه و نیز توافق آدانا امکان پذیر است.‎

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: پارسینه
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۰۹:۳۶
منبع: شبکه خبر
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۰۹:۲۳
منبع: رجانیوز
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۰۰:۱۳
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۰۰:۰۶
منبع: تابناک
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۰۰:۰۶
منبع: ابتکار
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۰۰:۰۶
منبع: پارسینه
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۲۳:۵۰
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۲۳:۳۵
منبع: دانشجویان ایران
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۲۲:۵۲
منبع: میزان
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۲۲:۰۵
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۲۲:۰۵
منبع: عصر ایران
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۲۲:۰۲
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۲۱:۵۷
منبع: دانشجو
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۲۱:۵۷

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار