۱۳:۰۴
منبع: خانه ملت
دسته: سیاسی
کد خبر: 26958095
ترک‌ها پا را فراتر از توافقات گذاشته‌اند

ترک‌ها پا را فراتر از توافقات گذاشته‌اند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی می‌گوید ترک‌ها باید در برابر گروه‌هایی مانند پ‌ک‌ک خویشتن‌دارتر رفتار کنند.
به اشتراک بگذارید:

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به لغو سفر رئیس مجلس به استانبول به دلیل حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه، گفت: به نظر می رسد هماهنگی بین آمریکایی ها و ترکیه در رابطه با شمال سوریه صورت گرفته است، گرچه جمهوری اسلامی در طول سال‌های گذشته در جلساتی در آستانه، استانبول، تهران و جاهای دیگر دائما بر حل و فضل سیاسی موضوع توسط گفت‌وگو های سوری-سوری تاکید کرده بود.

نایب رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: ترک‌ها مقداری از توافقاتی که در این اجلاس ها به عمل آمده بود پا را فراتر نهادند، نشانه آن هم ابراز نارضایتی ایران و روسیه به عنوان شرکای مذاکره ترکیه در رابطه با سوریه است.

نماینده مردم فسا در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: گرچه سوریه اعلام می‌کند به‌خاطر اقدامات جدایی طلبانه کردها با هماهنگی نیروهای دموکراتیک کرد سوری برای امنیت اقدام می کند، اما به نظر می‌رسد راه های دیگری برای حل و فصل موضوع وجود دارد.

وی تاکید کرد: ایران به شدت نگران عملیاتی شدن طرح اولیه آمریکا و رژیم صهیونیستی است و هرکسی به خود اجازه دهد قسمتی از سوریه را بنا به دلایل امنیتی اشغال کند.

جمالی نوبندگانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نقش ایران در منطقه گفت: ایران به عنوان کشور تاثیرگذار در موضوعات منطقه ای که حسن روابط با ترکیه را رعایت می کند معتقد است اگر ترک ها خویشتن داری کنند و از راه های دیگر با همکاری کشورهای منطقه برای مقابله با اقدامات پ ک ک و هر گروه دیگری برای امنیت ترکیه مضر است، بهتر باشد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: ترک ها نباید در این شرایط با اقدامات خود اقدامات را پیچیده تر کند، چرا که ممکن است اقدامات نظامی باعث سوء استفاده داعش و گروه های دیگر شده و وضع بدتر شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی که بنا به دعوت رسمی رییس مجلس ترکیه، به‌منظور شرکت در اجلاسی پارلمانی عازم استانبول بود، سفر خود را در پی وقوع عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه لغو کرد./

پایان پیام

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: رجانیوز
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۰۰:۱۳
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۲۱:۵۷
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۲۱:۰۶
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۹:۲۸
منبع: عصر خبر
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۷:۵۹
منبع: شهید نیوز
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۷:۱۲
منبع: جام‌نیوز
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۵:۴۹
منبع: دانشجویان ایران
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۳:۳۷
منبع: دفاع مقدس
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۲:۵۰
منبع: همشهری
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۲:۱۲
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۱:۵۱
منبع: روزنامه آفتاب یزد
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۰:۵۶
منبع: شهید نیوز
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۰:۵۳
منبع: ابنا
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۰:۳۱
منبع: روزنامه آفتاب یزد
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۰:۱۴
منبع: صراط
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۱۰:۱۱

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار