۱۳:۰۷
منبع: ایسنا
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26958176
"مَردُم" در گالری دوربین اهواز

"مَردُم" در گالری دوربین اهواز

نمایشگاه مجموعه آثار مریم رشغی با نام "مَردُم"، به مناسبت روز جهانی نابینایان - عصای سفید- در گالری دوربین اهواز برگزار خواهد شد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش ایسنا، نمایشگاه مجموعه آثار مریم رشغی با نام "مَردُم"، به مناسبت روز جهانی نابینایان -عصای سفید- از فردا، 19 مهرماه در گالری دوربین اهواز برگزار خواهد شد.

در بیانیه این نمایشگاه آمده است:

"مَردُمِ چشمش چو کردی مردمی

صید کردی جان صد صد آدمی

{منطق الطیر-عطار نیشابوری}

. . .

مَردُم، نه آن مردمی که صبح را شب و شب را صبح می‌کنند و هیچ نمی‌بینند، مردمی که مَردُم، از دریچه‌ی آن می‌بینند آن چیزی را که ما از دریچه‌ی مَردُمِ خود نمی‌بینیم.

از دریچه‌ی مَردُمِ این مَردُم، باید دنیا را لمس کرد و دید.

برای دیدن زیبائی‌های دنیا، نیازی به رنگ نیست، نیازی به چشم نیست، چشمانت را کاملا بسته نِگاه دار، دنیا را بو کن، گوش کن، نفس بکش و دنیا را لمس کن.

برای خوانش دنیا، گاهی فقط به چند نقطه‌ی سفید نیاز هست.

چشمانت را کاملا بسته نِگاه دار..."

مجموعه نقاشی هایی که  مریم رشغی برای نابینایان انجام داده در پس پروسه پایان نامه ارشد او در رشته نقاشی در سال ۹۱ تا ۹۳ است. وی بیش از شش ماه در کنار دانش آموزان نابینای مدرسه شوریده شیرازی اهواز، کار تحقیقاتی انجام داده و نتیجه تحقیقات به ثمر رسیده، روشی جدید برای نقاشی نابینایان با خط بریل و تعریف ابزاری برای نابینایان است تا بتوانند با این روش نقاشی کنند.

نتیجه این پایان نامه در سال ۹۳ به صورت نمایشگاهی در گالری مانی شیراز و سپس در مدرسه شوریده شیرازی اهواز به نمایش گذاشته شد.

این نمایشگاه از ساعت 19 روز جمعه، نوزدهم مهرماه 1398، در گالری دوربین اهواز گشایش خواهد یافت و تا 25 مهر ماه، از ساعت 17 تا 23 میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

گالری دوربین، در میدان ساعت، خیابان خرم، پلاک 4، رو به روی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان قرار دارد.

انتهای پیام

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار