۱۳:۰۹
منبع: ابنا
دسته: سیاسی
کد خبر: 26958195
ایران بر لزوم توقف فوری حملات و خروج نظامیان ترکیه از خاک سوریه تأکید کرد

ایران بر لزوم توقف فوری حملات و خروج نظامیان ترکیه از خاک سوریه تأکید کرد

وزارت امور خارجه ایران در بیانیه‌ای با ابراز نگرانی از اقدام نظامی ترکیه در داخل اراضی سوریه بر توقف فوری حملات و خروج نظامیان ترکیه از خاک سوریه تأکید کرد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای جدید بر لزوم توقف فوری حملات و خروج نظامیان ترکیه از خاک سوریه تأکید کرد.

در این بیانیه آمده است: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز نگرانی نسبت به اقدام نظامی ترکیه در داخل اراضی سوریه و با توجه جدی به وضعیت انسانی و خطرات مترتب بر غیر نظامیان در منطقه تحت درگیری، توقف فوری حملات و خروج نظامیان ترکیه از خاک سوریه را مورد تاکید قرار می‌دهد.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با درک نگرانی‌های امنیتی ترکیه همانگونه که پیش از این نیز تصریح کرده است اقدام نظامی را نه تنها عاملی برای برطرف سازی نگرانی‌های امنیتی این کشور ارزیابی نمی‌کند، بلکه منجر به وارد آمدن خسارات مادی و انسانی گسترده دانسته و بر این اساس مخالفت خود را با این اقدام اعلام می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران آنچنان که پیش از این نیز اعلام داشته است شرایط کنونی منطقه را نتیجه دخالت‌های فرامنطقه‌ای خصوصا از سوی ایالات متحده آمریکا دانسته و بر اساس نگاه مبتنی بر حل و فصل مشکلات در چارچوب ظرفیت‌های منطقه‌ای آمادگی خود را برای هرگونه ایفای نقش بین دو کشور ، همانگونه که در حال حاضر نیز با دو طرف در تماس می‌باشد اعلام می‌کند و معتقد است رفع تنش پیش آمده تنها از طریق اقدامات مسالمت آمیز و با احترام به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه و نیز توافق آدانا امکانپذیر است.

وزارت امور خارجه ایران 16 مهر ماه نیز در بیانیه‌ای ضمن مخالفت با هرگونه عملیات نظامی احتمالی در سوریه، آمادگی ایران را برای برقراری تماس فوری با مقامات ترکیه و سوریه برای رفع نگرانی‌های موجود از طریق مسالمت‌آمیز اعلام کرد.
.................
پایان پیام/ ۲۱۸


مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: بهار
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۱۲:۲۷
منبع: مشرق
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۱۱:۰۴
منبع: بهار
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۱۰:۱۰
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۰۹:۵۰
منبع: آفتاب
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۰۹:۴۲
منبع: پارسینه
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۰۹:۳۶
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۰۹:۳۴
منبع: عصر ایران
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۰۹:۲۶
منبع: شبکه خبر
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۰۹:۲۳
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۰۷:۰۲
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۰۳:۲۹
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۰۲:۱۵
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۰۰:۳۷

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار