۱۳:۵۷
منبع: ایرنا
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26959179
کلیه کتابخانه‌های گیلان مجهز به بخش مستقل کودک است

کلیه کتابخانه‌های گیلان مجهز به بخش مستقل کودک است

رشت-ایرنا- مدیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی گیلان گفت: گیلان 82 کتابخانه عمومی دارد که تمامی این کتابخانه‌ها به بخش مستقلی مربوط به حوزه کودکان مجهز است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار ایرنا، پریسا کرمی صبح پنجشنبه در مراسم افتتاح نخستین کتابخانه مدرسه ای گیلان اظهار کرد: تمرکز بر روی حوزه کودک و نوجوان در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین دانش آموزان و افزایش سرانه مطالع در بین دانش آموزان با استفاده از همکاران متخصص در حوزه کودک در کتابخانه ها در دستور کار نهاد کتابخانه های عمومی گیلان قرار دارد.
وی افزود: در بخش کودکان کتابخانه ها فعالیت های متفاوت و متنوعی بر اساس ذائقه کودکان در کتابخانه برنامه ریزی شده  و سعی می شود لذت خوانش و انس با کتاب به این آینده سازان چشانده شود.
کرمی خاطر نشان کرد: برقراری تعامل بین کتابخانه ، کتابدار و دانش آموز از ویژگیهای شاخص کتابخانه های مدرسه ای است.
وی تاکید کرد: توجه بیش از پیش خانواده ها برای تشویق کودکانشان به امر کتاب و کتابخوانی ضرورت دارد و دانش آموزان علاوه بر کسب دانش از کتابهای موجود در این کتابخانه ها، صرفا برای امور درسی به سمت مطالعه نمی روند.
کرمی با اشاره به اینکه باید شرایط لازم برای بهره وری دانش آموزان از اوقات فراغت در راستای استفاده بهینه از آن و کسب اطلاعات بیشتر  در فضای کتابخانه ها تصریح کرد: آشنایی با مباحث سواد رسانه ای و سواد دیجیتال و بررسی و واکاوی اطلاعات و مستند سازی اطلاعات آن ها در دستور کار قرار دارد و می تواند زمینه های موفقیت در افزایش سرانه مطالعه را فراهم سازد.
مدیرکل نهاد کتابخانه ها عمومی گیلان  همچنین گفت: استفاده از کتابداران متخصص و آگاه و خبره که  با برنامه ریزی و ارائه راهکارهای مناسب سعی در افزایش علاقه مندی کودکان و نوجوانان به فرهنگ کتابخوانی دارند از جمله مواردی است که برای این کتابخانه ها در نظر گرفته شده است.
به گزارش ایرنا، مدرسه‌ خیز ساز 15 کلاسه با تقبل هزینه‌ای بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان توسط خانواده موثق از خیرین مدرسه ساز در شهریور ماه سال گذشته در انزلی به بهره برداری رسیده بود که کتابخانه شهید آیت الله طالقانی نیز امروز به همت همین خیران در مساحت 120 مترمربع  به بهره برداری رسید.

7471 / 6030

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار