۱۷:۵۴
منبع: ایلنا
دسته: سیاسی
کد خبر: 26962623
افزایش 4 برابری زوار در شلمچه نسبت به سال گذشته/ اعزام اتوبوس به عراق توسط استانداری خوزستان

افزایش 4 برابری زوار در شلمچه نسبت به سال گذشته/ اعزام اتوبوس به عراق توسط استانداری خوزستان

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: در 24 ساعت گذشته بالغ بر 110 هزار زائر از مرز شلمچه عبور کردند که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، افزایش 4 برابری داشته است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار ایلنا از مرز شلمچه، محمود واعظی امروز در جریان بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آنچه که مربوط به طرف ایرانی است در چهار مرز ما، مسئولان، مردم و خادمان کار فوق‌العاده‌ای صورت داده اند.

وی با بیان اینکه پیش بینی ما افزایش 30 درصدی نسبت به سال گذشته بود، افزود: در حال حاضر آمارها نشان دهنده افزایش سه برابری تعداد زائران برای حضور در راهپیمایی اربعین است.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: در 24 ساعت گذشته بالغ بر 110 هزار زائر از مرز شلمچه عبور کردند که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، افزایش چهار برابری داشته است.

واعظی با اشاره به این موضوع که طرف عراقی برای پذیرش چنین جمعیتی آمادگی لازم را ندارد، عنوان کرد: استاندار خوزستان در تلاش است تا با اعزام تعدادی اتوبوس مشکل زائران را در خاک عراق برطرف سازد.

وی عنوان کرد: در ارزیابی کلی مراسم اربعین سال جاری، زیرساخت‌ها از کیفیت و افزایش خوبی برخودار بوده و تعداد زائران نیز نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است، در حالی که پیش‌بینی برای افزایش سه برابر و نیمی زائران انجام نشده بود.

رئیس دفتر رئیس جمهور ابراز کرد: در مرز چذابه این هماهنگی وجود ندارد و مجبور شدیم در تماس با وزارت خارجه و وزارت کشور، راه را برای انجام اقدامات لازم باز کنیم.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار