۰۸:۳۱
منبع: فارس
دسته: سیاسی
کد خبر: 26967238
انتقاد دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان به اظهارات روحانی درباره شورای نگهبان

انتقاد دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان به اظهارات روحانی درباره شورای نگهبان

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفت: آقای روحانی با اظهارات خود درباره شورای نگهبان هدفی جز منحرف کردن افکار عمومی ندارد.
به اشتراک بگذارید:

محمد زادمهر دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفت: آقای روحانی در این نشست گفته‌اند که « مجلس اول بهترین دوره مجلس در تاریخ انقلاب اسلامی بود چراکه نظارت‌ها به شیوه و شکل امروز و شورای نگهبان وجود نداشت و همه گروه‌ها و تفکرات مختلف حضور داشتند حتی منافقین هم در آن انتخابات ثبت نام کردند.» باید خدمت آقای روحانی عرض کرد که شما خود نیز برآمده و تائید شده از همین ساختار و نظارت‌ها هستید و قاعدتا زمان انتخابات 92 و 96 این شیوه را پذیرفته اید که نامزد شده و خود را در معرض بررسی شورای نگهبان قرار دادید. در نتیجه صحبت امروز شما هیچ جایگاهی ندارد.

وی ادامه داد: در مثال های متعدد می توان برای آقای رئیس جمهور توضیح داد که نبود ساختارهای نظارتی چه مشکلاتی را ایجاد می کند از جمله انتخابات شورا های اسلامی شهرها که متعدد دیده شده افراد منتخب درگیر چه مفاسدی شده چرا که نظارت درستی بر افراد نامزد شده که بعضا رای هم آورده اند، نیست.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تاکید کرد: اینکه امروز آقایان ادعا می کنند که تمام گروه ها و افراد بودند ولی امروز نیستند باید دید مدنظر کدام گروه ها هستند اگر منظور منافقین هستند که باید گفت با آن همه کارهای خائنانه و عملیات های همچون مرصاد و شهید کردن بسیاری از هم وطنان، قطعا نباید این گروه ها در فضای سیاسی کشور حق نفس کشیدن داشته باشند قطعا این گروه ها و حضورشان خط قرمز نظام اسلامی است و حتما حضورشان در هر سطحی جز نفوذ هیچ معنایی ندارد.

زادمهر تصریح کرد: زمانی که ما مجلس را عصاره همه فضائل ملت می‌دانیم و نه عصاره همه خصلت‌های ملت و قبول داریم مجلس در راس امور است در این صورت منطقا باید فیلترهای مختلفی برای معرفی نامزدها به مردم وجود داشته باشد تا افراد با انگیزه‌های خاص و همچنین افرادی که دارای سوابقی همچون زد و بنده های مالی یا سیاسی و یا حضور در فتنه 88 را در کارنامه دارند و با حضور در جایگاهی موجب ضربه به کشور شده‌اند نباید وارد بهارستان شوند.

وی ادامه داد: شورای نگهبان با توجه به قانون اساسی افرادی را که ثبت نام می کنند با در نظر گرفتن فیلترهای مختلف بررسی و نسبت به تائید، رد و یا عدم احراز صلاحیت بر می آید حال فرآیند اعتراض نیز مشخص است و در صورتی که درخواست کنند علل رد و غیره نیز در اختیار داوطلبان ثبت نام قرار خواهد.

این فعال دانشجویی بیان داشت: آقای رئیس جمهور در ابتدای قبول مسئولیت سوگند یاد کرده اند که پاسدار قانون اساسی باشند اما این دست از صحبت ها در سالی که انتهای آن انتخابات مجلس شورای اسلامی است جز اینکه با هدف منحرف کردن افکار عمومی از خلاء‌ها و ناکارآمدی‌های دولت در بحث‌های متعدد از سیاست خارجه گرفته تا معیشت و تلاش برای باز کردن مسیر هم فکران برای انتخابات هدف دیگری ندارد.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان افزود: تقریبا می‌توان گفت دیگر عادت شده که هر چند وقت یکبار با مطرح کردن یک مسئله نسبت به تغییر مطالبات مردمی از مسائل اصلی به مسائل حاشیه‌ای بر می‌آیند همچون رفتن خانم‌ها به ورزشگاه، دختر آبی و ...

وی گفت: مطرح شدن این سخنان در سال پیش رو از افراد بسیاری انجام خواهد شد اما از رئیس جمهوری که خود پاسدار قانون اساسی است متاسفانه بعید بود هرچند که در این 6 سال از این دست کارها از آقای روحانی بسیار دیده شده و قطعا در این سال های پایانی برای سرپوش گذاشتن بر ضعف های دولت تدبیر و امیدشان بیش از پیش هم خواهند گفت.

انتهای پیام/

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار