۱۱:۵۵
منبع: فارس
دسته: سیاسی
کد خبر: 26969686
آیت‌الله خاتمی: راهپیمایی اربعین از مصادیق شعائر الهی است

آیت‌الله خاتمی: راهپیمایی اربعین از مصادیق شعائر الهی است

به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام سیداحمد خاتمی خطیب جمعه تهران، در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران اظهار داشت:‌ در خطبه 45 نهج البلاغه مولا علی بعد از آنکه دنیا را نکوهش می کند و می گوید این دنیا برای هیچ کس ماندگار نیست می فرماید «سعی کنید با توشه از این دنیا بروید و بهترین توشه ها را برگیرید و بهترین توشه حریم نگهداری برای خداست و برای خدا حساب باز کنیم. در دنیا بیش از کفاف و نیاز از این دنیا نخواهید. اشرافی‌گری مطلوب و مقصدتان نباشد و بیشتر از آنچه را که نیاز دارید از این دنیا طلب نکنید.»

وی با اشاره به در پیش بودن ایام اربعین حسینی، گفت: راهپیمایی اربعین که این روزها جهان اسلام را معطر کرده است؛ نه تنها کشورمان بلکه جهان اسلام عطرحسین بن علی را پیدا کرده و این راهپیمایی از مصادیق شعائر الهی است.

خطیب جمعه تهران ادامه داد: آنها که در این راهپمیمایی می روند اگر در سویدای دل شان بنگرید عشق به خدای حسین را می بینید که از رهگذر این راهپیمای دنبال می کنند. نباید بگوییم این اتفاق در دنیا کم نظیر است، بلکه باید بگوییم بی نظیر است؛ بیش از 20 میلیون نفر یک مسیر بیش از 80 کیلیومتری را پیاده طی کنند با مدیریت کاملا مردمی و با یک شعار لبیک یا حسین که از مصادیق بارز تعظیم شعائر است.

ادامه دارد ...

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار