۱۲:۳۵
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26970267
راهپیمایی اربعین راهپیمایی کل جهان اسلام است

راهپیمایی اربعین راهپیمایی کل جهان اسلام است

خطیب نماز جمعه تهران: راهپیمایی اربعین فقط راهپیمایی شیعیان نیست بلکه راهپیمایی جهان اسلام است
به اشتراک بگذارید:

راهپیمایی اربعین راهپیمایی کل جهان اسلام استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی در خطبه اول نماز جمعه با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به آغاز راهپیمایی اربعین با حضور گسترده عاشقان اباعبدالله حسین (ع) گفت: راهپیمایی اربعین این روز‌ها جهان اسلام را زنده و عطر حسین بن علی (ع) را در سراسر جهان پراکنده کرد و این از مصادیق نشانه‌های الهی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه آن‌هایی که در این راهپیمایی حضور می‌یابند قلب شان به عشق خدای حسین (ع) می‌تپد، افزود: این راهپیمایی یک راهپیمایی بی نظیر در جهان است که بیش از ۲۰ میلیون نفر مسیر حدود ۸۰ کیلومتری نجف تا کربلا را با مدیریت مردمی و با شعار لبیک یا حسین (ع) طی می‌کنند و این حرکت از مصادیق بارز تعظیم شعائر است.

وی همچنین در توصیف ویژگی‌های این راهپیمایی، گفت: بیعت با امام حسین (ع) و عشق، ارادت و دوست داشتن امام حسین (ع) از عناوین قرآنی راهپیمایی اربعین است که هیچ چیزی نمی‌تواند آن را ترسیم کند.

خطیب جمعه تهران افزود: حرکت میلیونی عاشقان امام حسین (ع) در راهپیمایی اربعین دشمنان را به خشم می‌آورد و آن‌ها توطئه‌های بزرگی را در درون و بیرون عراق به کار می‌گیرند که این راهپیمایی بزرگ تحقق نیابد.

وی گفت: اگر از آسمان سنگ هم ببارد خیل عاشقان اربعین امام حسین (ع) در این راهپیمایی حضور گسترده پیدا می‌کنند که این از عناوین قرآنی راهپیمایی اربعین است.

خطیب جمعه تهران همچنین راهپیمایی اربعین را مصداق تولا یعنی (دوست داشتن اولیاء) و تبری (دشمن داشتن دشمنان خدا) دانست و افزود: این تولا و تبری و همچنین اعتصام به حبل الله از دیگر عناوین قرآنی راهپیمایی اربعین است، زیرا این راهپیمایی فقط راهپیمایی شیعیان نیست بلکه این راهپیمایی، راهپیمایی جهان اسلام است.

امام جمعه موقت تهران راهپیمایی اربعین را محل تجمع خداپرستان عالم دانست و گفت: محور وحدت ما، محور سالار شهیدان است و در سبک زندگی مؤمنان تعظیم شعائر حساب ویژه‌ای دارد.

خبر تکمیل می‌شود.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: روزنامه قدس
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۱:۱۰
منبع: شبکه خبر
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۰:۵۰
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۰:۰۲
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۰:۰۱
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۰:۰۶
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۲:۱۰
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۲:۰۵
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۱۷:۲۰
منبع: پنج‌نه‌هشت
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۱۶:۲۳
منبع: بازارنیوز
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۱۵:۵۱
منبع: شهدای ایران
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۱۵:۳۷
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۱۵:۲۶
منبع: شبکه خبر
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۱۵:۲۲
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۱۴:۵۵
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۱۴:۴۵

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار