۱۲:۳۷
منبع: جام‌جم
دسته: سیاسی
کد خبر: 26970324
گام چهارم کاهش تعهدات برجامی راهم برمی‌داریم

گام چهارم کاهش تعهدات برجامی راهم برمی‌داریم

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: قطعاً ایران گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را هم برمی‌دارد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش جام جم آنلاین، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در گفتگو با مهر با اشاره به اظهارات مقامات آمریکا مبنی بر اینکه ما پیش از مذاکره با ایران تحریم‌ها را برنمی‌داریم و هیچ پیش شرطی را هم نمی‌پذیریم، اظهار داشت: آنها با عدم اجرای تعهداتشان، فریب‌کاری و دروغ خود را به دنیا ثابت کردند و امروز همه بر بی‌عهدی آمریکا صحه می‌گذارند.

وی افزود: در مقابل ما معتقدیم که اجرای تعهد در برابر اجرای تعهد و نقض عهد در برابر نقض عهد معنا پیدا می کند و ما هم کار خودمان را انجام می‌دهیم و جمهوری اسلامی مجدداً به تعهدات خود در برجام با شرایط فعلی باز نمی‌گردد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: ما صرفاً در صورتی به تعهدات خود در برجام باز می‌گردیم که آنان هم به تعهداتشان عمل کنند و هرگاه تعهدات خود را اجرایی کنند، ما هم تعهداتمان را اجرا می‌کنیم.

ذوالنور با اشاره به کاهش تعهدات ایران در برجام، گفت: اگر اروپا در فرصت ۶۰ روزه به تعهدات خود عمل کند، جمهوری اسلامی هم به تعهدات خود در چارچوب برجام بازخواهد گشت اما در غیر این صورت گام چهارم کاهش تعهدات ایران در برجام محکم‌تر و قاطعانه‌تر برداشته می شود.

وی درباره گزینه‌های بعدی ایران، اظهار داشت: ما صرفا بر اساس بندهای مندرج در توافقنامه برجام گام‌های خود در کاهش تعهدات را برمی‌داریم و در گام چهارم هم گزینه‌های متعددی پیش روی ایران است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه حفظ برجام در گرو هزینه دادن اروپا و عمل به تعهداتشان است، تصریح کرد: اروپا توان این کار را دارد اما کاملا در راستای اهداف آمریکا گام برمی‌دارد و بر این اساس اراده لازم برای حفظ برجام را ندارد.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار