۱۴:۰۵
منبع: ایسنا
دسته: سیاسی
کد خبر: 26971748
نه جنگی خواهد شد و نه مذاکره‌ای صورت می‌گیرد

نه جنگی خواهد شد و نه مذاکره‌ای صورت می‌گیرد

امام جمعه موقت اصفهان گفت: حل مشکلات اقتصادی به دست نخبگان است و باید به آن‌ها میدان داد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی میردامادی در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه اصفهان، اظهار کرد: شرط اول برای سعادت، تقوا، اظهار ندامت شخص و رفتن به سوی خداوند است. توبه و ترک گناهان، توجه به خداوند و عنایات الهی آثار تقوا است.


وی ادامه داد: هیچ تقوایی بهتر از ترک محرمات نیست. گاهی محرمات اقتصادی، اخلاقی، سیاسی است. همه کارها باید برای خدا باشد و  خطرناک‌ترین گناه، گناه سیاسی است.


میردامادی افزود: یکی از مفاخر ما این است که نیروهای مسلح در راه ولایت فقیه قرار دارند.


امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع نخبگان، خاطرنشان کرد: ایشان مسئولان را به بکارگیری افراد نخبه کشور دعوت کردند. جوان‌های نخبه ما همه متدین هستند. اوایل انقلاب می‌خواستیم سلاح بخریم، حاضر نبودند به ما بفروشند، اما امروز انواع پهبادها را داریم. ساقط کردن پهباد آمریکایی توسط موشک ایرانی یک معجزه بود که داغ آن را به دل آمریکا گذاشت.


میردامادی ادامه داد: موفقیت‌های علمی ایران به حدی زیاد است که در آینده دنیا باید علم را از ایرانیان فرا بگیرد. اشک آدم در می‌آید که یک مخترع هرجا می‌رود پاسخی نمی‌گیرد. چرا در یک‌ نظام اسلامی، مسئولان نباید زیر بال این عزیزان را بگیرند؟ باید نخبگان را تشویق کرد و به آن‌ها میدان داد. حل مشکلات اقتصادی نیز به وسیله نخبگان انجام می شود.


امام جمعه موقت اصفهان افزود: امروز هر کسی بخواهد به این کشور تجاوز کند محکوم به نابودی است. رئیس جمهور آمریکا نیز به آل سعود گفت که اگر ما حمایت خود را برداریم فقط ۸ ساعت می‌توانید برابر ایران دوام بیاورید. این‌ها برکات نخبگان و جوانان متدین ما است. زمانی کشوری می‌تواند ادعا کند استقلال دارد که اگر کشور دیگری تحریم کرد بتواند ایستادگی کند، همانطور که ما ایستادیم.

وی افزود: آمریکا پشیمان است و به این نتیجه رسیده است که کشوری قوی در برابر آن‌ها قرار دارد. آن‌ها هیچ وقت جز ضرر و زیان چیزی برای ما نخواهند داشت و باید به این ملت قهرمان متکی باشیم.

میردامادی یادآور شد: نه جنگی خواهد شد و نه مذاکره‌ای صورت می‌گیرد. آن‌ها جرات آمدن به سمت ما را ندارند و مذاکره نیز جز فریب چیزی نیست.

انتهای پیام

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار