۱۵:۱۱
منبع: ایسنا
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26972771
ارکستر فیلارمونیک لرستان برای نخستین بار به روی صحنه می‌رود

ارکستر فیلارمونیک لرستان برای نخستین بار به روی صحنه می‌رود

رئیس انجمن موسیقی لرستان گفت: ارکستر فیلارمونیک لرستان برای نخستین بار به روی صحنه می‌رود.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش ایسنا، امین عباسیان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: نخستین ارکستر فیلارمونیک لرستان از سال گذشته فعالیت خود را تحت حمایت انجمن موسیقی استان آغاز کرده است و برای اولین بار ۲۴ مهرماه سال‌جاری به روی صحنه می‌رود.

وی تصریح کرد: ساختار ارکستر فیلارمونیک، ازنظر سازی، به‌صورت ارکستر سمفونیک یا ارکستر بزرگ است.

عباسیان خاطرنشان کرد: در تمام دنیا ارکستر فیلارمونیک‌ها معمولاً از سوی انجمن دوستداران موسیقی هر شهر تأسیس و توسط شهرداری‌ها و پشتیبان‌های خصوصی حمایت مالی می‌شوند ولی متأسفانه در ایران اسپانسرها درکی از چنین موسیقی‌های جدی ندارند و کورکورانه به سمت کنسرت‌های پاپ می‌روند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کلیت وجود ارکستر فیلارمونیک برای اهل هنر است و رسالت هنرمندانه دارد، تأکید کرد: از آنجایی‌که ارکسترهای فیلارمونیک بی‌ریا و زلال فعالیت دارند می‌توانند با گستره دید جهانی فراتر از دولت‌ها پیش بروند و فرهنگ‌ها را در سراسر جهان به هم نزدیک‌تر کنند.

رئیس انجمن موسیقی لرستان از مسئولین ارشد استان برای حمایت همه جانبه پیشبرد فعالیت‌های این ارکستر دعوت به همکاری کرد.

گفتنی است، ارکستر فیلارمونیک لرستان به رهبری محمد میرزایی کارشناس ارشد آهنگسازی دانشگاه هنر تهران با اجرای قطعه حماسی موسیقی فیلم گیم آف ترونز چهارشنبه ۲۴ مهرماه ۱۳۹۸ در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم‌آباد در افتتاحیه سومین سوگواره چمرگه به روی صحنه می‌رود.

انتهای پیام

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار