۱۶:۰۹
منبع: ایرنا
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26973484
تماشاخانه‌ای برای کودکان زائر حسینی

تماشاخانه‌ای برای کودکان زائر حسینی

تهران- ایرنا- دومین تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان «پیک امید» برای خدمات‌رسانی فرهنگی به کودکان و نوجوانان زائر امام حسین علیه السلام به مناسبت ایام اربعین رونمایی می‌شود.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش کانون رورش فکری کودکان و نوجوانان، قرار است این تماشاخانه سیار به همراه گروهی از مربیان و بسیجیان کانون در مرز مهران مستقر شوند و برای کودکان و نوجوانان برنامه‌هایی متناسب با اربعین حسینی اجرا کنند.

بر همین اساس، این کاروان به منظور ایجاد موکب «بچه‌های اربعین» و خدمات‌رسانی فرهنگی به کودکان و نوجوانان زائر امام حسین علیه السلام ، ساعت ۱۱ صبح روز شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸  از مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران به مرز مهران اعزام می‌شود.

نمایش فیلم‌های تولید کانون پرورش فکری، برگزاری کارگاه‌های فرهنگی هنری همچون قصه‌گویی، نقاشی، سفال‌گری، کاردستی، نمایش خلاق، اوریگامی و فعالیت‌های دیگر در کنار اهدای بسته‌های فرهنگی و نوشت‌افزار بخشی از برنامه‌های «پیک امید» کانون است.

نخستین تماشاخانه سیار کانون سال گذشته همزمان با جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان رونمایی شد.

پیش از این تریلی تئاتر سیار کانون در روستاهای مختلف سراسر کشور خدمات‌رسانی فرهنگی داشت که عمر آن به چندین دهه قبل مربوط می‌شود و همچنان به عنوان خودروی پشتیبان، کتابخانه و حمل تجهیزات مورد نیاز، در کنار تماشاخانه‌های جدید فعالیت می‌کند و تماشاخانه جدید به واقع سومین تریلی سیار کانون به‌شمار می‌رود.
آیین حرکت این تماشاخانه سیار کانون با دمام‌نوازی به مناسبت ایام سوگواری نیز همراه است.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۲۰
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۴:۵۶
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۳:۲۱

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار