۰۰:۰۶
دسته: سیاسی
کد خبر: 26977122
امنیت با تجاوز و تهاجم به دست نمی‌آید

امنیت با تجاوز و تهاجم به دست نمی‌آید

محمد جواد ظریف: امنیت از طریق تجاوز و تهاجم به سوریه به دست نمی‌آید، ما گزینه‌های بهتری در مقابل دوستانمان در ترکیه قرار داده‌ایم
به اشتراک بگذارید:
امنیت از طریق تجاوز و تهاجم به دست نمی آید به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با شبکه تلویزیونی تی آر تی ترکیه  گفت: امنیت از طریق تجاوز و تهاجم به سوریه به دست نمی‌آید.
وی افزود: هر چند ما مطالبه ترکیه برای بهبود وضعیت امنیتی را قبول داریم، اما باور نداریم که این امنیت از طریق تجاوز و تهاجم به سوریه به دست می‌آید. ما گزینه‌های بهتری داریم و گزینه‌های بهتری در مقابل دوستانمان در ترکیه قرار داده‌ایم.
ظریف در توضیح گزینه‌هایی که ایران به طرف ترکیه‌ای پیشنهاد داده‌است به توافق آدانا اشاره کرد و گفت: توافق آدانا همچنان معتبر است، ما می‌توانیم کردها، دولت ترکیه و دولت سوریه را گرد هم بیاوریم و اداره امنیت مرز‌ها را به ارتش سوریه با همکاری دولت ترکیه بگذاریم. این راهکار بهتری برای دست یافتن به امنیت است.
ظریف در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه تی‌آر‌تی درباره اینکه خواسته نهایی ایران در سوریه چیست، تاکید کرد: من ۶ سال پیش زمانی که وزیر امور خارجه شدم، در کرانه رودخانه "ایست ریور" نیویورک با وزیر امور خارجه پیشین ترکیه، احمد داوداوغلو قدم می‌زدم و همانجا یک طرح صلح چهار مرحله‌ای پیشنهاد دادم که متشکل از آتش‌بس فوری، تشکیل یک دولت فراگیر، گفتگوی سوری-سوری و انتخابات بود.
وی افزود: حالا هم خواسته ما گفتگوی سوری-سوری، بازبینی قانون اساسی و برگزاری انتخابات در سال ۲۰۲۱ است که زمان قانونی انتخابات بعدی رئیس جمهوری سوریه است. زمانی که من با وزیر امور خارجه پیشین گفتگو می‌کردم، مدتی به انتخابات قبلی مانده‌بود، حالا باید منتظر رسیدن به انتخابات بعدی باشیم. به نظر من تشکیل کمیته بازنگری در قانون اساسی بسیار اهمیت دارد و باید این گام را با اقدامات جدی، از جمله کاهش تنش، دنبال کنیم.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۴:۳۵
منبع: قدسنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۳:۱۸
منبع: خبر آنلاین
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۱:۵۷
منبع: شهدای ایران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۱:۴۹
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۱:۲۵
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۱:۲۵
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۱:۲۱
منبع: افکار
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۹:۲۴
منبع: بیست و چهار
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۸:۲۵
منبع: آخرین نیوز
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۸:۱۷
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۶:۲۱
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۴:۲۶
منبع: دانشجویان ایران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۳:۳۲
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۰:۰۷
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۰:۰۶
منبع: روزنامه مردم‌سالاری
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۰:۰۶
منبع: روزنامه مردم‌سالاری
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۰:۰۶

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار