۰۰:۱۱
منبع: دانشجو
دسته: سیاسی
کد خبر: 26977481
ترامپ با اعزام نیرو به عربستان نشان داد هیچ راهبردی ندارد

ترامپ با اعزام نیرو به عربستان نشان داد هیچ راهبردی ندارد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، «ریچارد بلومنتال» سناتور دموکرات آمریکایی روز جمعه به شدت از اقدام دولت ترامپ در خارج کردن نیروهای این کشور از شمال سوریه و تصمیم پنتاگون برای اعزام چند هزار نیرو به عربستان سعودی انتقاد کرد. این سناتور ایالت کانکتیکت در پیامی در توئیتر نوشت: «عقب نشینی از سوریه، افزایش نیروها در عربستان سعودی. هیچ استراتژی وجود ندارد فقط اقدامات شتاب‌زده.» وی در ادامه این پیام توئیتری نوشت: «اقداماتی که از آن با نام دفاعی نام برده می‌شود می‌تواند باعث تحریک و تشدید تنش‌ها با ایران شود. احتمال اشتباه محاسباتی بسیار زیاد است و استفاده از دیپلماسی ضروری است.» وزارت دفاع آمریکا روز جمعه طی بیانیه‌ای با تایید خبر اعزام نیروهای اضافی به عربستان سعودی اعلام کرد که اعزام تجهیزات بیشتر به عربستان سعودی شامل سامانه‌های دفاعی نیز می‌شود. پنتاگون خبر داده است که اعزام 3 هزار نیروی بیشتر به عربستان سعودی در دستور کار قرار دارد و دو سامانه دفاع موشکی تاد و پاتریوت نیز به این کشور حاشیه‌ای خلیج فارس ارسال خواهد شد. همچنین وزارت دفاع آمریکا از استقرار دو اسکادران جدید از جنگنده‌های این کشور در عربستان سعودی خبر داد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، «ریچارد بلومنتال» سناتور دموکرات آمریکایی روز جمعه به شدت از اقدام دولت ترامپ در خارج کردن نیروهای این کشور از شمال سوریه و تصمیم پنتاگون برای اعزام چند هزار نیرو به عربستان سعودی انتقاد کرد.

این سناتور ایالت کانکتیکت در پیامی در توئیتر نوشت:«عقب نشینی از سوریه، افزایش نیروها در عربستان سعودی. هیچ استراتژی وجود ندارد فقط اقدامات شتاب‌زده.»

وی در ادامه این پیام توئیتری نوشت:«اقداماتی که از آن با نام دفاعی نام برده می‌شود می‌تواند باعث تحریک و تشدید تنش‌ها با ایران شود. احتمال اشتباه محاسباتی بسیار زیاد است و استفاده از دیپلماسی ضروری است.»

وزارت دفاع آمریکا روز جمعه طی بیانیه‌ای با تایید خبر اعزام نیروهای اضافی به عربستان سعودی اعلام کرد که اعزام تجهیزات بیشتر به عربستان سعودی شامل سامانه‌های دفاعی نیز می‌شود.

پنتاگون خبر داده است که اعزام 3 هزار نیروی بیشتر به عربستان سعودی در دستور کار قرار دارد و دو سامانه دفاع موشکی تاد و پاتریوت نیز به این کشور حاشیه‌ای خلیج فارس ارسال خواهد شد.

همچنین وزارت دفاع آمریکا از استقرار دو اسکادران جدید از جنگنده‌های این کشور در عربستان سعودی خبر داد.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه
منبع: شبکه خبر
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۳:۰۷
منبع: بولتن
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۱:۴۵
منبع: مشرق
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۳۵
منبع: شهدای ایران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۱:۴۹
منبع: شهید نیوز
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۰:۴۳
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۹:۵۶
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۹:۳۲
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۹:۳۰
منبع: روزنامه قدس
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۸:۵۰
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۸:۴۹
منبع: افکار
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۸:۳۱
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۸:۲۴

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار