۰۹:۳۱
منبع: تسنیم
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26980545
برنامه تخصصی «هیأت» از تلویزیون پخش می‌شود

برنامه تخصصی «هیأت» از تلویزیون پخش می‌شود

برنامه تلویزیونی «روایت هیأت» همزمان با ایام اربعین حسینی از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «روایت هیأت» نخستین برنامه‌ای است که به صورت تخصصی در رابطه با کارکردها، رسالت‌ها و وظایف هیأت به بحث و بررسی می‌پردازد.

حجت‌الاسلام علیرضا ربانی‌منش سردبیر «روایت هیأت» درباره این برنامه تلویزیونی گفت: این برنامه در درجه نخست در راستای امر مقام معظم رهبری شکل گرفته و با سابقه و در ادامه سلسله نشست‌های هیأت پژوهی که در 14 جلسه و در راستای امر مقام معظم رهبری در سال 95 و در دیدار با مداحان مبنی بر اینکه در حوزه هیأت باید کار تخصصی و علمی صورت بگیرد، برنامه‌ریزی و آماده پخش شده است.

وی با بیان اینکه اگر ادبیات علمی در حوزه هیأت جریان‌ساز شود می‌توانیم از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی در این راستا استفاده کنیم، تصریح کرد: هیأت یک ظرفیت عظیم است که از دل مردم برخواسته و متأسفانه این امر مهم فراموش شده در حالی که با توجه به گستره هیأت و مخاطبین آن می‌توان از این ظرفیت‌ها در زمینه‌های مختلف استفاده شود.

ربانی‌منش گفت: در جامعه امروز به بحث عزاداری پرداخته شده درحالی که عزاداری تنها یکی از کارکردهای هیأت است و رسانه‌ها باید در راستای دیگر کارکردهای آن فرهنگ‌سازی و فعالیت‌های لازم را انجام دهند.

سردبیر برنامه تلویزیونی روایت هیأت با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند در حوزه تولید محتوای اندیشه هیأت از ظرفیت جامعه ایمانی مشعر استفاده کنند، یادآور شد: اگر این تولید محتوا برون سپاری شده و اعتماد میان رسانه و نهادهای خصوصی که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می‌کنند شکل بگیرد قطعا می‌توانیم به دستاوردهای ارزشمندی برسیم.

وی خاطرنشان کرد: موضوعات مختلفی ازجمله ظرفیت‌ها و کارکردهای هیأت نظیر رسالت‌های هیأت در حوزه خانواده، نقش هیأت در پیشرفت اقتصادی کشور، ظرفیت‌های بین‌المللی هیأت و کارکردهای فراعزاداری هیأت در این برنامه با حضور کارشناسانی نظیر حجت‌الاسلام پناهیان، سهیل اسعد، حسین یکتا و دیگر اساتید حوزه و دانشگاه مورد گفتمان قرار می‌گیرد.

گفتنی است این برنامه با تهیه کنندگی پیمان نوراسماعیلی در پنج قسمت هر روز ساعت 16:30 روی آنتن شبکه افق می‌رود.

تکرار این برنامه هم 30 دقیقه بامداد روز بعد پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

R1515/P/S4,37,1430/CT12
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه
«روایت هیئت» روی آنتن شبکه افق سیما
«روایت هیئت» روی آنتن شبکه افق سیما
منبع خبر: باشگاه خبرنگاران

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار