۰۹:۵۵
دسته: سیاسی
کد خبر: 26981200
پلیس امنیت اقتصادی بدنبال پیشگیری از وقوع جرم

پلیس امنیت اقتصادی بدنبال پیشگیری از وقوع جرم

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا: با رصد فضای اقتصادی و رفتار پیشگیرانه بر اساس سیاست‌ها، با تخلفات مقابله می‌کنیم
به اشتراک بگذارید:

پلیس امنیت اقتصادی بدنبال پیشگیری از وقوع جرمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار محمدرضا مقیمی درباره ماموریت پلیس امنیت اقتصادی گفت: ماموریت این پلیس بر اساس پیش‌بینی، پیشگیری، کنترل، شناسایی و در مرحله آخر، مقابله و کشف فعالیت‌های جرایم اقتصادی شکل گرفته است. تفاوت پلیس امنیت اقتصادی با دیگر پلیس‌ها این است که این پلیس از همان اول به دنبال مبارزه با جرم نیست و در واقع قبل از اینکه جرمی به وجود بیاید، کار خود را آغاز می‌کند.
وی با تصریح بر اینکه کنترل و شناسایی جایگاه‌هایی که امکان وقوع جرم دارند، یکی از مهمترین وظایف این پلیس است، اظهار کرد: پلیس امنیت اقتصادی با آسیب‌شنایی و تذکر دادن و همچنین برگزاری جلسات مشترک با فعالین حوزه اقتصادی، تلاش می‌کند جلوی آسیب‌ها و جرایم در این حوزه را بگیرد.
سردار مقیمی افزود: پلیس امنیت اقتصادی عمدتاً جرایم مرتبط با جرم اقتصادی را پیگیری می‌کند و به همین دلیل اولویت‌های این پلیس جرایمی است که در نظام اقتصادی اخلال ایجاد می‌کنند که در کنار فرار مالیاتی، تسهیلات غیر مجاز بانکی، پولشویی، رباخواری، زمین‌خواری، اختلاس و احتکار مجموعه جرائم اقتصادی هستند که پلیس امنیت نسبت به رصد آن‌ها اقدام می‌کند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا گفت: یکی از بخش‌های دیگری که این پلیس نیز در آن انجام وظیفه می‌کند، حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که در این حوزه نیز تلاش این پلیس، اقدامات پیشگیرانه است. در سال جاری پلیس امنیت، تمرکز خود را روی قاچاق خروجی گذاشته است و دلیل این موضوع افزایش قیمت ارز است که سبب شده برخی کالا‌ها مانند سوخت و دام به خارج از کشور قاچاق شود.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار