۱۰:۰۴
دسته: سیاسی
کد خبر: 26981465
برایان هوک: خواستار درگیری با ایران نیستیم / در تقویت امنیت عربستان مشارکت می‌کنیم

برایان هوک: خواستار درگیری با ایران نیستیم / در تقویت امنیت عربستان مشارکت می‌کنیم

عربستان سعودی شریک امنیتی دیرینه ایالات متحده بوده از ما درخواست کرده است تا از مکمل‌های دفاعی خود برای دفاع از نظم بین المللی مبتنی بر قوانین حمایت بیشتری داشته باشیم، در تقویت امنیت عربستان مشارکت خواهیم کرد تا این کشور بتواند از خود دفاع کند
به اشتراک بگذارید:

«برایان هوک» رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا در گفت و گو با  ایندیا تی‌وی، با اشاره به  اعزام ۳ هزار نیروی نظامی جدید به عربستان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: عربستان سعودی شریک امنیتی دیرینه ایالات متحده بوده از ما درخواست کرده است تا از مکمل‌های دفاعی خود برای دفاع از نظم بین المللی مبتنی بر قوانین حمایت بیشتری داشته باشیم، در تقویت امنیت عربستان مشارکت خواهیم کرد تا این کشور بتواند از خود دفاع کند.

به گزارش ایلنا، هوک با طرح این ادعا که این تصمیم توسط بسیاری از شرکای منطقه، حمایت می‌شود، گفت: از ماه می ، وزارت دفاع تعداد نیروهای خود را حدود ۱۴ هزار نفر به حوزه مسئولیت سنتکام برای تامین امنیت منطقه افزوده است.

وی با تأکید بر اینکه دولت ترامپ خواستار درگیری با ایران نیست، مدعی شد: ما در کنار همکاران و متحدان خود ایستادگی می‌کنیم تا از تجارت جهانی و ثبات منطقه‌ای حمایت کنیم و از جامعه جهانی می‌خواهیم بخشی از این تلاش‌ها باشند.

وی با بیان اینکه «نابینایی عمدی» در مواجهه با تهدیدات باعث صلح نشده است، گفت: ملت‌ها در سراسر جهان باید ایران را پاسخگو بدانند، آن را تحت فشار قرار دهند و به ما در تعهد برای تأمین ثبات در منطقه بپیوندند.

هوک ادعا کرد که دولت آمریکا کارزار فشار خود را علیه ایران با دو هدف اصلی انجام داده است و گفت: اولا ، برای محروم کردن ایران از پولی که برای بی ثبات کردن خاورمیانه لازم بوده و دوم اینکه، تهران را به مذاکره برای نتیجه‌گیری معاملات جامع و پایدار مجاب کنیم.

وی مدعی شد: فشارها بر ایران ادامه دارد. اقتصاد ایران در سال گذشته تقریباً ۵٪ کاهش رشد داشته است و احتمالاً امسال بیش از ۱۰٪ کاهش خواهد یافت.  ایران باید رفتار خود را تغییر داده و مانند یک کشور عادی عمل کند درغیراینصورت شاهد سقوط اقتصاد این کشور خواهیم بود.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۰:۲۸
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۹:۵۶
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۳:۴۴
منبع: دانا
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۳:۴۳
منبع: تابناک
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۳:۳۵
منبع: دانشجو
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۳:۲۵
منبع: دفاع مقدس
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۳:۲۲
منبع: پارسینه
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۳:۰۶
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۲:۴۵
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۲:۴۲
منبع: اقتصاد
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۲:۳۸
منبع: العالم
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۲:۳۳
منبع: بولتن
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۲:۳۱
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۲:۳۰
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۲:۲۹
منبع: مشرق
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۲:۲۳

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار