۱۰:۱۱
منبع: دانشجو
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26981722
لغو کنسرت استاد موسیقی ایران در اعتراض به حمله ترکیه به سوریه

لغو کنسرت استاد موسیقی ایران در اعتراض به حمله ترکیه به سوریه

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، کیهان کلهر شب گذشته جمعه 19 مهر 1398 در سالن رویال فستیوال هال لندن کنسرت مشترکی با «رامبرانت تریو» داشت. کلهر در جریان برگزاری این کنسرت اعلام کرد که کنسرتش در استانبول را لغو کرده است. کلهر پیش از اجرای آخرین قطعه‌ی کنسرتِ شب گذشته سخنانی احساسی بیان کرد که متن این صحبت‌ها را در ادامه می‌خوانید: «روزهای اخبر، روزهای سختی برای مردم کُرد است. خشونت و جنگی علیه ما در شمال سوریه به راه افتاده که باعث شده مردم کُرد در زیر سرکوب و ستم رنج بکشند. این جنگ کُشتگان و آوارگان بیشتری خواهد داشت. این جنگ پناهندگان بسیاری را در پی خواهد داشت. برخی سیاست‌مداران این مسائل را نمی‌فهمند. قرار بود در استانبول هم کنسرتی داشته باشم که آن را لغو کردم. تا نشانه‌ی احترامی باشد برای برادران و خواهران کُردم. به عنوان آخرین قطعه آوازی می‌خوانم برای بچه‌های کُرد که هم‌اکنون درگیر جنگ هستند. امیدوارم روزی در دنیایی زندگی کنیم که در آن خبری از جنگ نباشد و تمام بچه‌ها در بستری امن بخوابند.» کنسرت کیهان کلهر قرار بود 13 اکتبر - 21 مهر 1398 در استانبول برگزار شود. کلهر در پایان این کنسرت با همراهیِ نوازندگان «رامبرانت تریو» قطعه‌ای براساس یک لالاییِ کردی اجرا کرد. کلهر و «رامبرانت تریو» در کنسرت شب گذشته آثاری از آلبوم «هنوز پاییز است» را اجرا کرد.
به اشتراک بگذارید:
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، کیهان کلهر شب گذشته جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ در سالن رویال فستیوال هال لندن کنسرت مشترکی با «رامبرانت تریو» داشت. کلهر در جریان برگزاری این کنسرت اعلام کرد که کنسرتش در استانبول را لغو کرده است.

کلهر پیش از اجرای آخرین قطعه‌ی کنسرتِ شب گذشته سخنانی احساسی بیان کرد که متن این صحبت‌ها را در ادامه می‌خوانید:

«روز‌های اخبر، روز‌های سختی برای مردم کُرد است. خشونت و جنگی علیه ما در شمال سوریه به راه افتاده که باعث شده مردم کُرد در زیر سرکوب و ستم رنج بکشند. این جنگ کُشتگان و آوارگان بیشتری خواهد داشت. این جنگ پناهندگان بسیاری را در پی خواهد داشت. برخی سیاست‌مداران این مسائل را نمی‌فهمند.

قرار بود در استانبول هم کنسرتی داشته باشم که آن را لغو کردم. تا نشانه‌ی احترامی باشد برای برادران و خواهران کُردم.

به عنوان آخرین قطعه آوازی می‌خوانم برای بچه‌های کُرد که هم‌اکنون درگیر جنگ هستند. امیدوارم روزی در دنیایی زندگی کنیم که در آن خبری از جنگ نباشد و تمام بچه‌ها در بستری امن بخوابند.»

کنسرت کیهان کلهر قرار بود ۱۳ اکتبر - ۲۱ مهر ۱۳۹۸ در استانبول برگزار شود.

کلهر در پایان این کنسرت با همراهیِ نوازندگان «رامبرانت تریو» قطعه‌ای براساس یک لالاییِ کردی اجرا کرد.

کلهر و «رامبرانت تریو» در کنسرت شب گذشته آثاری از آلبوم «هنوز پاییز است» را اجرا کرد.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار