۱۱:۲۷
منبع: تسنیم
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26984027
انتشار کتابی همزمان با تولد شفیعی کدکنی/ دریچه‌ای متفاوت به جهان شعر حافظ

انتشار کتابی همزمان با تولد شفیعی کدکنی/ دریچه‌ای متفاوت به جهان شعر حافظ

همزمان با هشتادمین سالروز تولد محمدرضا شفیعی کدکنی، چاپ جدیدی از «رستاخیز کلمات» منتشر شد. افزوده شدن سه فصل جدید از جمله نکات قابل توجه چاپ تازه از این اثر است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، پنجمین چاپ از کتاب «رستاخیز کلمات»، اثر محمدرضا شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن روانه کتابفروشی‌ها شد. این اثر که درس‌گفتارهای مؤلف در دانشگاه تهران است، مخاطب را با جریان صورتگرایی روسی و تأثیرات جهانی آن آشنا می‌کند. یکی از نکات جالب این اثر، ارائه بخش اعظم شواهد از ادبیات فارسی و تاریخ اجتماعی ایران است؛ به همین دلیل خواننده به هنگام مطالعه این کتاب درباره سعدی و حافظ و دیگر بزرگان ایران زمین به گونه‌ای دیگر می‌اندیشد و هنر ایشان را از دریچه‌ای دیگر می‌نگرد.

نشر سخن چاپ جدید این اثر را با افزودن سه فصل جدید منتشر کرده است. در بخشی از مقدمه چاپ جدید در این رابطه می‌خوانیم: ” این چاپ، نسبت به چاپ‌های، پیشین، تفاوت‌هایی دارد، از جمله افزودن سه فصل جدید در تکمیل مباحث اصلی کتاب: یکی «مفاهیم ساخت و صورت در نقد قرن بیستم» که باید در همان چاپ اول قرار می‌گرفت و من از آن غافل بودم. بعد از نشر چاپ اول دوستان یادآور شدند که تو مقاله بسیار مهمی از وِلِک در مجله کِلک، ترجمه کرده بودی که جایش در این کتاب خالی است.

افزوده دوم و سوم «ساختار ساختارها در چشم‌اندازی دیگر» و «باز هم ساختار ساختارها» است که در سال‌های اخیر در مجله بخارا چاپ شد و مکمل فصل «ساختار ساختارها» است.

امتیاز دیگر این چاپ این است که «واژه‌نامه انگلیسی به فارسی» آن را آقای دکتر هادی درزی رامندی از راه لطف تهیه کرده‌اند و در اختیار مؤلف قرار داده‌اند. از توجه خاطر ایشان و زحمتی که کشیده‌اند سپاس‌ها دارم.»

چاپ جدید «رستاخیز کلمات» در 559 صفحه و به قیمت 85 هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار داده شده است.

انتهای پیام/

R1013197/P/S4,35/CT1
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۷:۵۲
منبع: روزنامه ایران
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۳:۰۱
منبع: روزنامه قدس
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۱۸:۱۰

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار