۱۱:۵۴
منبع: الف
دسته: سیاسی
کد خبر: 26984856
واکنش سخنگوی دولت درباره حمله به نفتکش ایرانی: در حال بررسی ماجرا هستیم

واکنش سخنگوی دولت درباره حمله به نفتکش ایرانی: در حال بررسی ماجرا هستیم

علی ربیعی طی یادداشتی تاکید کرد ایران با پرهیز از شتابزدگی به دقت در حال بررسی ماجرای آتش سوزی نفتکش است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش الف، علی ربیعی سخنگوی دولت با انتشار مطلبی در کانال تلگرامی خود با عنوان «ماجراجویی علیه نفتکش ایرانی» نوشت: در دورانی که منطقه ما بیش از هر زمان دیگری به آرامش و صلح برای ترمیم زخم برادرکشی‌های طولانی احتیاج دارد، هستند افراد، گروه‌ها و دولت‌هایی که بقای آنها وابسته به تجاوز به دیگران، منتفع شدن از جنگ است که کوچکترین روزنه‌های آشتی و صلح را برنمی‌تابند و از چنگ زدن به هر فرصتی برای تشدید ویرانی دریغ نمی‌ورزند.

وی افزود: آخرین این اقدامات شرارت بار، حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ بود که به نظر می‌رسد عواملی مشکوک در پس آن، یکبار دیگر همت خود را برای یک تنش دیگر به کار گرفته‌اند. 

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری تاکید کرد: با آگاهی از این مسأله، جمهوری اسلامی ایران با پرهیز از شتابزدگی، به دقت در حال بررسی ماجرا و کشف واقعیت‌های آن است. بدون تردید، پاسخ متناسب برای طراحان این حمله بزدلانه اتخاذ خواهد شد اما تا روشن شدن همه ابعاد این توطئه، منتظر خواهیم ماند. 

ربیعی خاطر نشان کرد: سؤال اینجاست که آیا آنهایی که بدون هیچ مدرک معتبری ایران را عجولانه متهم به اخلال در کشتیرانی آزاد در خلیج فارس و دست داشتن در حمله به تأسیسات آرامکو کردند، امروز حاضرند که یکبار دیگر از اصول آزادی کشتیرانی در آب‌های بین‌المللی‌ دفاع کنند و اینگونه حملات به کشتی ایرانی را محکوم کنند؟

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه
منبع: روزنامه خراسان
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۳:۳۷
منبع: ایران خبر
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۶:۲۰
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۴۶
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۲:۳۶
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۲:۱۴
منبع: دانشجو
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۱:۴۶
منبع: اقتصاد
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۰:۳۸
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۷:۵۲

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار