۱۳:۱۱
منبع: بولتن
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26987015
عزیزان کیهانی، این دوگانه سازی‌ها عایدی جز شکاف اجتماعی دربر نخواهد داشت!

عزیزان کیهانی، این دوگانه سازی‌ها عایدی جز شکاف اجتماعی دربر نخواهد داشت!

این دوگانه سازی‌های اشتباه برای امری چنین معمولی چه خاصیتی دارد جز اینکه میان یک ملت واحد اما با ظواهر مختلف بذر کینه و نفرت بکارد؟!
به اشتراک بگذارید:
گروه فرهنگی _ سید محسن عبدالهی: روز پنجشنبه و در جریان رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، میان تیم های ملی ایران و کامبوج دیداری برگزار شد. اما اتفاق مهم تر از خود بازی و نتیجه آن، حضور رسمی بانوان ایرانی برای دیدن مسابقه فوتبال در استادیوم بود.

به گزارش بولتن نیوز، حضور زنان و دختران ایرانی در استادیوم های فوتبال طی سال های گذشته چنان مناقشه برانگیز و چالشی گشته بود که همگان بر این تصور بودند اگر این اتفاق رخ بدهد، چه مساله عجیبی خواهد بود. برخی جریان ها که اتفاقا دولت تدبیر و امید هم جزو آن ها بود، از این محدودیت عقلانی به علت نبود زیرساخت های مناسب در استادیوم های ایران، به عنوان یک امتیاز برای خود استفاده کردند و این امر را تبدیل به شعاری انتخاباتی برای جذب آرای بانوان کردند. این قضیه از آن جهت اشکال داشت و دارد که استادیوم رفتن در مقابل خیل مشکلاتی که زنان و دختران ایرانی در اقصی نقاط کشور با آن ها درگیر هستند، هیچ به حساب می آید و اگر امثال ابتکار و مولاوردی و یا حسن روحانی حقیقتا قصد انجام کاری برای بانوان را داشتند، می بایست به سراغ آن کارها می رفتند و نه یک کار کم هزینه و راحت که خیلی زودتر و با بهبود امکانات استادیوم ها، حداقل در بازی های ملی امکان پذیر بود.

اما عده ای نیز در این میان موضعی عجیب اتخاذ کردند و حضور بانوان در استادیوم ها را در حد ب زرگ ترین مسائل امنیتی بالا بردند. بودند عزیزانی که هر چند وقت یک بار و پیش از برگزاری رقابت های مختلفی که شایعه حضور زنان در آن ها وجود داشت،  در مقابل وزارت ورزش تجمع می کردند اما برای انواع و اقسام مفاسد اقتصادی و اداری در دستگاه های مختلف صدایشان درنیامد.
 
عزیزان کیهانی، این دوگانه سازی ها عایدی جز شکاف اجتماعی دربر نخواهد داشت!

بدتر از همه موضعی است که عزیزان ما در روزنامه کیهان اتخاذ کرده اند. این بزرگواران که خود را از همه انقلابی تر و ولایت مدار تر هم می دانند؛ دقیقا بر خلاف فرمایشات مقام معظم رهبری که بارها از ساختن دو قطبی های کاذب در جامعه ابراز ناخشنودی کرده اند، میان بانوانی که در جریان راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی شرکت کرده اند و بانوانی که در استادیوم آزادی حضور یافتند یک دو قطبی غیر عقلانی و نادرست را شکل داده اند.

ایشان در صفحه اول دو عکس از حضور بانوان در پیاده روی اربعین را منتشر کرده اند و بالای آن نوشته اند راهیان آزادگی و در کنار آن عکس ها، دو عکس دیگر از حضور بانوان در استادیوم منتشر کرده اند و نوشته اند قربانیان آزادی! یک نفر نیست به این حضرات بگوید آن کسانی که به سفر اربعین رفته اند، آیا الزاما دوست ندارند به استادیوم هم بروند؟! و فقط افرادی با ظاهر غیر مذهبی اهل ورزش هستند و اگر دختری محجبه باشد اهل ورزش نیست؟! مگر عکس هایی از حضور دختران محجبه در استادیوم منتشر نشد که درکنار سایر اقشار با تیپ فرهنگی متفاوت حضور پیدا کرده بودند؟! اصلا در راهپیمایی اربعین و یا هیئات عزاداری فقط زنان و دختران محجبه شرکت می کنند و مگر نشده که فردی مانتویی به عشق سید الشهدا علیه السلام به هیئت برود یا در پیاده روی اربعین شرکت نماید؟!

این دوگانه سازی های اشتباه برای امری چنین معمولی چه خاصیتی دارد جز اینکه میان یک ملت واحد اما با ظواهر مختلف بذر کینه و نفرت بکارد؟! چرا باید خودمان فضا را برای ضدانقلاب و دشمنان آماده کنیم تا با یک تلنگر ساده بتوانند افراد را به سمت خود جذب کنند و بعد در هنگام انتخابات برای حضور همین مردم در پای صندوق رای و جذب آرای ایشان دست به هر کاری بزنیم؟!

همانگونه که بارها از زبان رهبری معظم انقلاب شنیده ایم، ایشان اهل این جداسازی ها و ما و آن ها کردن نیستند و همه ملت را با تمام تفاوت هایشان پذیرفته اند و بارها نیز بر این امر تاکید کرده اند. حال با علم به این امر دوستان عزیز کیهان بیایند و چنین کاری انجام دهند و به خیال خود دختران حاضر در حماسه اربعین را جدای از آن کسانی بدانند که در استادیوم حضور داشته اند، چیزی نیست جز عدم شناخت از جامعه و ایجاد یک دو قطبی نافرجام که عایدی جز شکاف اجتماعی در بر نخواهد داشت.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار