۱۳:۱۵
منبع: تسنیم
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26987142
اختصاص ارز دولتی و یارانه برای خرید کتاب; کمبود بودجه برای نشر کتاب نداریم

اختصاص ارز دولتی و یارانه برای خرید کتاب; کمبود بودجه برای نشر کتاب نداریم

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حفظ و افزایش سرانه مطالعه از اولویت‌های دولت است و دولت برای ترویج فرهنگ کتاب به جهت خرید کتاب یارانه و ارز دولتی اختصاص داده است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، لادن حیدری ظهر امروز در آئین افتتاح چهاردهمین نمایشگاه بزرگ کتاب در استان با اشاره به تدوین کتاب در استان اظهارداشت: سال گذشته در استان چهارمحال وبختیاری 75 عنوان کتاب تدوین شد اما سرانه کتب منتشر شده 0.77 درصد است و تنها 4 درصد مردم استان عضو کتابخانه‌های عمومی هستند.

وی برگزاری نمایشگاه‌های کتاب را راهکاری جهت دسترسی سریع مردم به کتاب عنوان کرد و افزود: حفظ و افزایش سرانه مطالعه از اولویت‌های دولت است و دولت برای ترویج فرهنگ کتاب به جهت خرید کتاب یارانه و ارز دولتی اختصاص داده است.

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اعتبارت مصوب وزارت فرهنگ و ارشاد در حوزه نشر کتاب 100 درصد ابلاغ شد، بیان کرد: در سال جاری هم مشکل و کمبود بودجه برای نشر کتاب ندارد.

حیدری با بیان اینکه امکان دسترسی به کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌ها را افزایش دهیم، ادامه داد: افزایش سطح آگاهی و تفکر و میزان سرانه مطالعه در جامعه از اولویت‌های دولت بوده است اما به دلیل گرایش افراد و خانواده‌ها به استفاده از ادبیات شفاهی، اینترنت و تلفن همراه میزان سرانه مطالعه در کشور کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان باید کتب غیردرسی را نیز مطالعه کنند، گفت: با توجه به اینکه تعداد کتابخانه‌ها متناسب با جمعیت نیست بنابراین تسهیل در دسترسی ب کتاب یکی از برنامه‌های دولت است و خانواده‌ها باید تلاش کنند فرزندانشان علاوه‌بر کتب درسی کتب غیردرسی را نیز مطالعه کنند.

انتهای پیام/ش

R41350/P/S6,54/CT11
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: همشهری
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۵:۲۲
منبع: ایران خبر
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۱:۳۷
منبع: ایسکا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۱:۱۱
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۰:۴۰
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۰:۳۵
منبع: تسنیم
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۹:۲۶
منبع: روزنامه قدس
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۷:۱۷
منبع: خبر آنلاین
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۶:۴۰
منبع: تابناک
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۶:۱۶
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۵۵
منبع: برنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۲۴
منبع: دانا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۴:۵۳
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۴:۲۶
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۴:۲۳
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۴:۰۸
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۳:۰۱
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۲:۵۹
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۲:۴۵

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار