۱۳:۴۱
دسته: سیاسی
کد خبر: 26987840
ابعاد انفجار نفتکش «سابیتی» در حال بررسی است

ابعاد انفجار نفتکش «سابیتی» در حال بررسی است

ایران اکونومیست- رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: این حادثه برای اولین بار نبوده و حوادث مشابه دیگری نیز وجود دارد لذا باید ابعاد این موضوع بررسی شود.
به اشتراک بگذارید:

 

به گزارش خانه ملت، کمال دهقانی فیروزآبادی روز شنبه در واکنش به هدف قرار گرفتن نفتکش ایرانی «سابیتی» در دریای سرخ، اظهار داشت: این حادثه برای اولین بار نبوده و حوادث مشابه دیگری نیز وجود دارد لذا باید ابعاد این موضوع بررسی شود.

وی در این راستا، تصریح کرد: موضوع مذکور از طریق دستگاه‌های مربوطه در حال بررسی بوده تا مشخص شود این اتفاق چطور رخ داده است.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت دوچندان ایجاد امنیت پایدار در منطقه از طریق همکاری‌های مشترک همسایگان، ادامه داد: بر این اساس مشاهده می‌شود که طرح صلح هرمز به عنوان طرحی اصولی و راهبردی در سیاست خارجی ایران می‌تواند در این زمینه موثر واقع شود.

دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه طبق قانون اساسی، کشورمان باید بهترین روابط را با همسایگان داشته باشد و این اراده نیز وجود دارد، عنوان کرد: البته این مهم در حالیست که چنین اراده‌ای در برخی کشورهای همسایه حاشیه خلیج فارس مشاهده نمی شود.

وی در این زمینه، افزود: این کشورها در طول چند دهه گذشته به شدت تحت تاثیر سیاست‌های آمریکایی – صهیونیستی بودند لذا به تامین منافع منطقه ای خود توجهی نداشته اند.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این بین نیز آمریکایی‌ها پروژه ایران هراسی را به راه انداختند تا کشورهای همسایه از جمهوری اسلامی ایران بترسند و در مقابل آنها اقدام به فروش تسلیحات نظامی بیشتری کنند.

دهقانی فیروزآبادی اضافه کرد: متاسفانه برخی کشورهای منطقه توجه نمی‌کنند که این روند برای آنها فقط موجب آسیب شده تا جایی ترامپ آنها را گاو شیرده خطاب می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس می توان اذعان کرد امنیت منطقه باید به صورت استراتژیک ایجاد شود زیرا اختلافات و تنش نظامی به نفع کشورهای منطقه نیست و این امر در حالیست که امروزه بیش از هر زمان دیگری فرصت همکاری اقتصادی و سیاسی بین کشورهای اسلامی وجود دارد.

بنابر اعلام شرکت ملی نفتکش ایران، نفتکش ایرانی متعلق به شرکت ملی نفتکش (NITC) صبح روز (جمعه، ۱۹ مهرماه) در ۲ انفجار جداگانه که به‌طور احتمال بر اثر اصابت موشک در ساعت‌های ۵ و ۲۰ :۵ دقیقه صبح در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی رخ داده، دچار انفجار در بخش بدنه شده است.

 ایرنا

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۰:۰۵
منبع: روزنامه خراسان
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۳:۳۷
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۱:۵۵
منبع: فردا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۱:۵۲
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۱:۵۰
منبع: دانشجو
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۱:۲۰
منبع: دانا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۸:۳۳
منبع: تابناک
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۸:۱۲
منبع: خانه ملت
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۸:۰۳
منبع: شهدای ایران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۷:۴۸
منبع: فرارو
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۶:۵۴
منبع: دانا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۶:۴۰
منبع: عصر خبر
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۶:۳۴
منبع: دانشجو
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۶:۲۵
منبع: صراط
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۶:۱۸
منبع: پارسینه
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۵۱
منبع: تسنیم
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۴۴
منبع: مشرق
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۳۸
منبع: بازارنیوز
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۳۴
منبع: جام‌جم
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۲۰
منبع: میزان
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۰۱
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۰۱
منبع: انتخاب
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۴:۵۱
منبع: بولتن
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۴:۵۱
منبع: جام‌نیوز
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۰:۴۵
منبع: اقتصاد
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۰:۳۸
منبع: روزنامه قدس
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۸:۳۹
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۷:۵۲

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار