۱۳:۵۷
منبع: مهر
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26988262
زندگی و اندیشه ابن سینا کتاب شد

زندگی و اندیشه ابن سینا کتاب شد

کتاب «حکیم همه‌دان: زندگی و اندیشه ابن‌سینا» نوشته سیداحمد غفاری قره‌باغ منتشر شد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگارمهر، ابن‌سینا یکی از بزرگترین فیلسوفان جهان اسلام است، علاوه بر دانش فلسفه، در پزشکی نیز تخصص داشت، بر همین اساس، در جهان غرب با لقب «امیرپزشکان» شناخته شده است.

کتاب قانون ابن‌سینا در طب یکی از مهمترین آثار پزشکان دنیای قدیم و یکی از مهم‌ترین کتاب‌های طبی اروپا در قرون وسطی بوده است. ایشان در علم ریاضی و نجوم نیز جایگاهی خاص داشت. بخشی از کتاب شفا درباره ریاضیات بوده که شامل چهار بخش هندسه، علم حساب، موسیقی و هیئت است. کتاب شفـا، مهم‌ترین اثر ابن‌سینـا در حکمت و فلسفـه، یک دایرة‌المعـارف فلسفـی است. نظریات و رویکردهای این فیلسوف بزرگ، تأثیر قابل توجهی بر فلسفه اسلامی و نیز فلسفه غرب در سده‌های میانه داشته است. ابن‌سینا توانست در ساختار تفکر مشایی نوآوری‌های زیادی پدید آورد.

کتاب «حکیم همه‌دان: زندگی و اندیشه ابن‌سینا» در صدد است تصویری روشن و ساده از زندگی و حیات فکری این اندیشمند ارائه کند و به همیـن منظــور به بررسی اندیشـه او در حـوزه‌هـای معـرفت‌شناسـی، هستی‌شناسی، خداشناسی و نفس‌شناسی پرداخته شده است.

حکیم همه‌دان: زندگی و اندیشه ابن‌سینا نوشته سیداحمد غفاری قره‌باغ در ۱۱۲ صفحه با قیمت ۱۵ هزارتومان توسط انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار