۱۴:۰۶
منبع: الف
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26988511
رکورد ثبت نام در سامانه سماح شکسته شد

رکورد ثبت نام در سامانه سماح شکسته شد

مدیرکل عتبات سازمان حج با اشاره به اینکه 3 میلیون و 150 هزار نفردر سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند گفت: تمامی زائرین اربعین که فوت و یا زخمی شده‌اند، بیمه بوده و هزینه‌های آنها پرداخت شده است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش مهر، حجت الاسلام صحبت الله رحمانی در مورد تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه سماح گفت: از ابتدای ثبت نام تا کنون ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر از مشتاقان امام حسین (ع) برای پیاده روی اربعین در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.

وی افزود: ثبت نامها تا روز اربعین ادامه دارد اما با توجه به اینکه تعداد زیادی از مردم برای شرکت در مراسم اربعین اعزام شده اند به همین دلیل پیش بینی ما این است که تا دو سه روز قبل از اربعین روند ثبت نام ها بسیار کاهش پیدا کند.

رییس کمیته اعزام و ثبت نام اربعین تاکید کرد: پیش بینی امسال ما ثبت نام ۳ میلیون نفر از زائران در سامانه سماح بود که تا امروز این رکورد شکسته شده است .

حجت الاسلام رحمانی در پاسخ به این سوال که آیا زائرینی که در تصافات چند روز گذشته فوت و یا زخمی شده است بیمه بوده اند یا خیر گفت: بله تمامی این افراد درسامانه سماح ثبت نام کرده بودند به همین دلیل بیمه به آنها تعلق می گیرد.

وی با اشاره به اینکه نماینده ای از بیمه در بیمارستانها حضور دارد تاکید کرد: زائرانی که مجروح شده اند در بیمارستان هزینه آنها از سوی بیمه پرداخت می شود و نماینده بیمه تمامی کارهای آنها را انجام می دهد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه نیست.

مدیرکل عتبات سازمان حج اظهار داشت: از آغاز پیاده روی اربعین تا کنون حدود ۳۰ نفر از زائران به دلایل مختلف مانند تصادف و یا به صورت طبیعی ، جان خود را از دست داده اند که بیمه دیه آنها را پرداخت می کند.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: عصر خبر
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۲۵
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۲۰
منبع: فرارو
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۰۷
منبع: دانشجویان ایران
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۰۱
منبع: صراط
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۰:۲۶
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۰:۲۲
منبع: شفاف
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۰:۱۳
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۰:۰۵
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۰:۰۱
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۷:۴۵
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۲:۰۹
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۲:۲۵
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۸:۲۵
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۸:۱۰
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۸:۰۱
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۷:۳۶

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار