۱۴:۲۰
منبع: میزان
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26988945
«سر برخاک دهکده» در آستانه اربعین حسینی به چاپ رسید/سفر به دهکده‌ای که شهردارش همان علمدار کربلا است

«سر برخاک دهکده» در آستانه اربعین حسینی به چاپ رسید/سفر به دهکده‌ای که شهردارش همان علمدار کربلا است

سر برخاک دهکده؛ روایت سفر فائضه غفار حدادی نویسنده کتاب‌های «خط مقدم»، «یک محسن عزیز» و «دهکده خاک برسر» است از پیاده روی اربعین که درقطع رقعی و 168 صفحه به رشته تحریر در آمده و در آستانه اربعین حسینی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، «سر برخاک دهکده»؛ روایت سفر یک بانوی نویسنده با چهار بادیگارد قدبلندش است از پیاده روی اربعین که توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد.

زنی که روزی به دهکده خاک بر سر سفر کرده حالا به دهکده‌ای سفر می‌کند که دوست دارد سر بر خاکش بگذارد. دهکده‌ای که شهردارش همان علمدار کربلا است.

«سر برخاک دهکده» در آستانه اربعین حسینی به چاپ رسید
فائضه غفار حدادی نویسنده کتاب خط مقدم این بار قلمش رنگ و بوی اربعین می‌گیرید و از سفری می‌نویسد که سراسر رحمت و است و جلذبه، رحمتی واسعه از سفره ارباب که در عالم پهن شده و جاذبه‌ای مغناطیسی که کل عالم را به خود مجذوب کرده است.

خالق کتاب دهکده خاکبرسر اثر جدیدی را خلق کرده که در آن به مقایسه تجربه سفر به اروپا و سفر به عراق را به تصویر میکشد.

کتاب سر بر خاک دهکده روایتی است جذاب و خواندنی از پیاده روی اربعین، کتابی ملازم با اشک و خنده‌ی توامان.

در برشی از کتاب میخوانیم: مگر یک شهر چقدر ظرفیت دارد؟ نکند این سیل جمعیت که لابد از صبح همین شکلی بوده، از این طرف شهر وارد می‌شود و به همین حالت از آن طرف شهر خارج می‌شود؟ شاید هم این چند روز شهر گشاد می‌شود و جا باز می‌کند؟ بعید هم نیست! شاید این ایام، امام حسین کربلا را می‌سپارد به علمدارش. شهردار که او باشد، دیگر همه چیز ممکن است. شهر اندازه یک کشور، کش می‌آید و بعد که همه را بغل کرد، فشارشان می‌دهد. آن قدر به هم نزدیک شان می‌کند که دل هایشان به هم گیر کند. اخبار و احوال‌شان در هم گره بخورد. از غریبگی مسافت‌های دور و دراز دربیایند و مثل مردم یک دهکده به هم نزدیک شوند. دهکده‌ای که انگار زادگاهشان بوده و خانه پدری را هنوز هم دلشان نیامده بفروشند و هر سال اربعین میعادگاهی است که همه رفته‌ها و هویت‌گم کرده‌ها برمی‌گردند به وطنشان. به هویتشان. به خاکشان. خاکی که برایشان مقدس است. آن قد…

سر برخاک دهکده؛ روایت سفر فائضه غفار حدادی نویسنده کتاب‌های «خط مقدم»، «یک محسن عزیز» و «دهکده خاک برسر» است از پیاده روی اربعین که درقطع رقعی و ۱۶۸ صفحه به رشته تحریر در آمده و در آستانه اربعین حسینی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد.

انتهای پیام/

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار