۱۵:۱۵
منبع: شبستان
دسته: سیاسی
کد خبر: 26990452
خدمت رسانی روزانه به 500 زائر در مرز چزابه از سوی نیروی زمینی ارتش/گفتگوی ظریف با با شبکه خبری تی‌آرتی

خدمت رسانی روزانه به 500 زائر در مرز چزابه از سوی نیروی زمینی ارتش/گفتگوی ظریف با با شبکه خبری تی‌آرتی

خدمت رسانی روزانه به 500 زائر از سوی نیروی زمینی ارتش، لزوم همکاری‌های بیشتر درباره تغییر اقلیم، توضیحات ربیعی درخواست ولیعهد عربستان از عمران خان برای مذاکره با روحانی، گفتگوی ظریف با با شبکه خبری تی‌آرتی برخی از اخبار سیاسی امروز شبستان است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری شبستان، خدمت رسانی روزانه  به ۵۰۰ زائر  از سوی نیروی زمینی ارتش، لزوم همکاری‌های  بیشتر درباره تغییر اقلیم، توضیحات ربیعی درخواست ولیعهد عربستان از عمران خان برای مذاکره با روحانی، گفتگوی ظریف با با شبکه خبری تی‌آر‌تی از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در شنبه ۲۰ مهرماه است که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

خدمت رسانی روزانه  به ۵۰۰ زائر در مرز چزابه از سوی نیروی زمینی ارتش

حجت الاسلام «محمد جواد جوادی» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد خدمات نیروی زمینی ارتش به زائران اربعین گفت: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی موکبی را به نام شهدای مدافع حرم در مرز چزابه راه اندازی کرده است. این موکب در کنار ارایه خدمات مورد نیاز روزانه زائران خدمات فرهنگی را نیز ارایه می دهد.

 

رییس عقیدتی سیاسی تیپ 392 نیروی زمینی در مورد برنامه های فرهنگی این موکب اظهار کرد: ما در این موکب شهدای مدافع حرم را در مرز چزابه معرفی می کنیم و بیانیه گام دوم انقلاب را به صورت محوری و جدول نموداری در قالب حلقه های معرفت برای زائران تشریح می کنیم. محورهای هفت گانه بیانیه گام دوم انقلاب در فرصت استقرار زائران در موکب ها برای آنها تبیین می شود و در کنار آن تبلیغ چهره به چهره برای زائران ارایه می شود.

 

وی با اشاره به توزیع اقلام فرهنگی گفت: در کنار این موکب مرکز پاسخگویی به شبهات دینی نیز به سوالات زائران در زمینه های گوناگون پاسخ می دهد. هر روز در این مرکز 10 روحانی از دفتر تبلیغات  و سایر مراکز حوزوی حضور دارند و به سوالات مطرح شده پاسخگو هستند. این پاسخگویی پس از برگزاری نماز جماعت برگزار می شود.

 

حجت الاسلام جوادی در مورد تعداد خدمات دهی به زائران گفت: روزانه به 50 نفر از زائران تبلیغ چهره به چهره ارایه می شود. در این موکب  در طول روز به 100 نفر از زائران اطعام و خدمات گوناگونی  ارایه می شود.

 

همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای درباره تغییر اقلیم بیشتر شود

سیدعباس عراقچی در نشست اعضای هیئت رئیسه ششمین کنفرانس بین المللی - منطقه‌ای تغییر اقلیم افزود: همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای در این دوره از کنفرانس باید پررنگ‌تر شود؛ چون اقدام در خصوص تغییر اقلیم و تبعات آن بدون همکاری با سایر کشورها انجام شدنی نیست و در مباحثی مانند ریزگرد، آب‌های فرامرزی و مدیریت آن‌ها، قطعاً بدون همکاری‌های منطقه‌ای نمی‌شود خیلی از مسائل را مدیریت کرد.


وی با اشاره به اهمیت ارتباط با همسایگان و چگونگی ارتباط با آنان افزود: می‌شود موضوعات مورد مناقشه را به موضوع همکاری تبدیل کرد.


عراقچی از آمادگی وزارت امور خارجه برای همکاری همه‌جانبه با ششمین کنفرانس بین‌المللی _ منطقه‌ای تغییر اقلیم خبر داد و خواستار افزایش آگاهی عمومی در  زمینه پیامدهای تغییر اقلیم شد.


معاون وزیر امور خارجه تصریح کرد: افزایش آگاهی عمومی در خصوص پیامدهای تغییر اقلیم باید مورد توجه قرار گیرد، وظیفه اصلی دستگاه‌های مربوطه مدیریت منابع آبی کشور و حرکت به سمت تاب‌آوری است.

 

وی با بیان این‌که در شرایط کنونی، افزایش و گسترش آگاهی عمومی مهم‌ترین نیاز ما است، افزود: نسبت به تغییر اقلیم و تبعات امنیتی، اقتصادی و اجتماعی آن کار زیادی انجام نشده است.


عراقچی با اشاره به اینکه، تبعات اجتماعی تغییرات اقلیمی کمتر مورد توجه واقع شده و نیاز است این رویکرد در بین مردم و مسئولان بیشتر مورد توجه قرار گیرد، توصیه کرد: هدف اصلی کنفرانس بر محور ضرورت مقابله با خشکسالی، مدیریت منابع آب و سازگاری و تاب‌آوری در سطح مردم، مسئولان، تصمیم‌گیران قرار گیرد.

 

درخواست ولیعهد عربستان از عمران خان برای مذاکره با روحانی درباره سعودی‌‌ها

علی ربیعی سخنگوی دولت در مورد میانجی‌گری عمران خان میان ایران و عربستان، گفت: کشورهای متعددی با حسن نیت، کوشیده‌ اند میانجی تنش ‌زدایی تهران – ریاض شوند و برخی از آن‌ها حامل پیام سعودی‌ها هم بوده‌ اند.

وی بیان داشت: در سطح رسانه‌‌ای، حداقل، نخست‌ وزیر پاکستان به ‌طور رسمی اعلام کرد که ولیعهد عربستان از وی خواسته است تا با رئیس‌ جمهور ایران درباره سعودی‌ ها مذاکره کند.

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور بیان داشت: ما نیازی نمی‌بینیم به نیابت از یمنی‌ها یا در غیاب آن ‌ها وارد گفت‌ و گو با عربستان شویم.

 

دشمن در مقابل قدرت ملت ایران ناتوان است

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع پایوران سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با بیان اینکه سپاه نهادی مردمی است و ما همیشه و در همه جا در کنار مردم خواهیم بود، گفت: اولویت سپاه کارجهادی و روحیه جهادی است و این را سرلوحه برنامه خود قرار داده ایم تا با حضور در عرصه های جهادی و اقتصاد مقاومتی و حمایت از رونق تولید چهره محرومیت از کشور زدوده شود.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه مقاومت ملت ایران در مقابل دشمنان حد و مرز ندارد ، اظهار کرد: ما اجازه ورود دشمن به خاک میهن اسلامی عزیزمان را نخواهیم داد و با حضور خود در کیلومتر ها دورتر از مرزهای کشور، راه دشمن را برای توطئه چینی ها و کارهای خصمانه شان سد خواهیم کرد.

او با اشاره به اینکه استقامت و مقاومت سبب پیروزی است، ادامه داد: سپاه جغرافیای مقاومت را گسترش خواهد داد و زمانی که دشمن مشاهده می کند که جغرافیای مقاومت و تفکر گفتمان انقلاب اسلامی گسترش یافته است باید صحنه را ترک کند و چاره ای جز این کار نخواهد داشت.

سردار سلامی با بیان اینکه شکوه، اقتدار و عظمت ولایت و ایستادگی و روحیه انقلابی ملت ایران دشمن را ناامید کرده است ، گفت: دشمن با مشاهده مقاومت ما مجبور به برگشت شده است ، چرا که راه مقاومت روشن است و همه توفیقات امروز ما در سایه ایمان و اعتقاد به خدای متعال رقم خورده و امروز وظیفه ما برای ادامه راه مقاومت بسیار سنگین است.

 

عبور بیش از ۲ میلیون زائر از مرز‌های چهارگانه

سردار حسین ساجدی‌نیا دبیر کمیته امنیتی و انتظامی ستاد مرکزی اربعین درباره آخرین وضعیت مرزهای چهارگانه گفت: با وجود ازدحام جمعیت، اکنون مردم در تردد هستند و به راحتی از گیت‌ها عبور می‌کنند.

 

ساجدی‌نیا ادامه داد: از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از ۲ میلیون نفر از مرزهای زمینی و هوایی عبور کردند؛ این آمار رو به افزایش است و قطعاً تا پاسی از شب این آمار به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

 

دبیر کمیته امنیتی و انتظامی ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: سال قبل در چنین روزی بیش از ۵۰۰ هزار نفر توانستند از مرز عبور کنند که امسال این رقم سه برابر سال قبل است.

 

امنیت از طریق تجاوز و تهاجم به سوریه به دست نمی‌آید

محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با شبکه خبری تی‌آر‌تی گفت: هر چند ما مطالبه ترکیه برای بهبود وضعیت امنیتی را قبول داریم، اما باور نداریم که این امنیت از طریق تجاوز و تهاجم به سوریه به دست می‌آید. ما گزینه‌های بهتری داریم و گزینه‌های بهتری در مقابل دوستان ترک‌مان قرار داده‌ایم.

 

ظریف در توضیح گزینه‌هایی که ایران به طرف ترکیه‌ای پیشنهاد داده‌است به توافق آدانا اشاره کرد و گفت: توافق آدانا همچنان معتبر است، ما می‌توانیم کردها، دولت ترکیه و دولت سوریه را گرد هم بیاوریم و اداره امنیت مرز‌ها را به ارتش سوریه با همکاری دولت ترکیه بگذاریم. این راهکار بهتری برای دست یافتن به امنیت است.

 

ثبت نام بیش از ۳ میلیون زائر در سامانه سماح/ زائران ارز کافی همراه داشته باشند

احمد محمدی‌فر دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: دیروز ثبت نام در سامانه سماح از مرز ۳ میلیون و ۵۰ هزار نفر گذشت؛ با توجه به اینکه امروز تردد پرحجم زائران از مرزهای کشور را داشتیم اما خوشبختانه تردد به نحو روانی انجام شد.

بنا به گفته به باشگاه خبرنگاران جوان، محمدی‌فر ادامه داد: دولت عراق امروز کمک‌های خوبی درباره حمل و نقل انجام داد و زائران از سمت عراق هم توانستند به شهرهای زیارتی منتقل شوند؛ اما همچنان زائران بسیاری در مرزهای چهارگانه ما هستند؛ به همین دلیل توصیه می‌شود تا در صورت همراه داشتن افراد سالمند، کودک یا بیمار، زائران مدیریت لازم را قبل از سفر داشته باشند تا دچار مشکل نشوند.

او افزود: در تلاش هستیم تا خدماتی مانند آب را که مورد نیاز زائران است در ایران و عراق برطرف کنیم. خوشبختانه موکب‌ها در عراق و ایران در حال آماده‌سازی برای خدمات‌رسانی هستند.

محمدی‌فر با بیان اینکه مرز خسروی محدودیت زمانی دارد، گفت: زائرانی که قصد تردد از این مرز را دارند، با مدیریت سفر خود می‌توانند در ساعت مجاز برای تردد از این مرز بسیاری از مشکلات را پشت سر بگذارند. همچنین ظرفیت این مرز محدود است؛ امیدواریم در آینده بتوانیم ظرفیت مرز خسروی را افزایش دهیم./

 

 

 

 

 

پایان پیام/ 50
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۴:۱۸
منبع: مهر
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۳:۵۵
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۰:۴۸
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۰:۳۲
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۵:۲۰
منبع: روزنامه ایران
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۱:۳۷
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۰:۱۲
منبع: رجانیوز
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۰:۰۵
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۰:۰۵
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۳:۰۲
منبع: روزنامه کیهان
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۲:۳۶
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۲:۲۵
منبع: روزنامه کیهان
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۲:۰۳
منبع: الف
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۰:۴۲

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار