۱۵:۲۱
منبع: ایرنا
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26990631
کارگاه‌های هنری اربعین برگزار می‌شود

کارگاه‌های هنری اربعین برگزار می‌شود

تهران-ایرنا- معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه سوره از برگزاری کارگاه‌های هنری این دانشگاه در آستانه اربعین حسینی خبر داد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش روز شنبه دانشگاه سوره، «مهران هوشیار»  با یادآوری هدف دانشگاه سوره برای ترویج فرهنگ دینی و هنری در جامعه گفت: در هفته منتهی به اربعین حسینی سه برنامه مناسبتی به منظور بزرگداشت این ایام تدارک دیده شده است.

وی نخستین برنامه­ را تعزیه­ خوانی توسط گروه «بدر خیبر» عنوان کرد و گفت: این برنامه به مدت دو روز در دانشکده هنر و دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه سوره اجرا شد که با حضور رئیس دانشگاه استقبال خوب دانشجویان را نیز در پی داشت.

معاون دانشجویی و فرهنگی در ادامه به برگزاری کارگاه ­های هنری به همین مناسبت اشاره کرد و افزود: دوشنبه ۲۲ مهر کارگاه نقاشی با موضوع واقعه عاشورا و حماسه امام حسین (ع) با حضور احمد خلیلی فرد استاد نقاشی دانشگاه سوره و تعدادی از فارغ التحصیلان رشته نقاشی این دانشگاه برگزار می شود.

هوشیار ادامه داد: طبق طراحی صورت گرفته، این نقاشی روی بومی با ابعاد یک و نیم در سه متر در نگارخانه آیه خلق خواهد شد و قرار است در یکی از معابر شهر تهران یا ادارات مرتبط با شهرداری نصب شود.

وی از برگزاری کارگاه هنری نقاشی خط خبرداد و گفت: روز چهارشنبه ۲۴ مهرماه این کارگاه با موضوع حماسه عاشورا و ابعاد معنوی این واقعه، با حضور چهار تن از اساتید برجسته و صاحب نام در این عرصه و نیز دانشجویان دانشگاه سوره در نگارخانه آیه برگزار می‌­شود.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه سوره ابراز امیدواری کرد: آثار تولید شده در این کارگاه­ ها به صورت نمایشگاه در نگارخانه آیه برای بازدید عموم به نمایش درآید.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار