۱۵:۵۴
منبع: مهر
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26991362
آخرین اقدامات برای تسهیل امور زائران/ جهش استقبال از اربعین امسال

آخرین اقدامات برای تسهیل امور زائران/ جهش استقبال از اربعین امسال

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: استقبال ایرانی‌ها از مراسم اربعین امسال یک جهش فوق‌العاده داشته است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس سازمان حج و زیارت گفت: مکتب امام حسین(ع) قرنهاست که با قدرت به راه خود ادامه می‌دهد و ما موظیم نهایت تلاش خود را برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم مردمی به کار بندیم.

رشیدیان با بیان اینکه استقبال ایرانی‌ها از مراسم اربعین امسال یک جهش فوق‌العاده داشته است، گفت: سال گذشته کل زایران ایرانی که به سفر اربعین رفتند کمی‌بیش از دومیلیون نفر بود اما امسال تا الان بیش از ۳میلیون نفر در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند و این حرکت صلح آمیز نمود و ظهور زیبایی میان خادمین و مردم دارد.

رشیدیان از ارسال بیش از ۵ هزار کامیون امکانات موکب‌های ایرانی به عراق خبر داد و گفت: در این راه موکب‌ها به همه زایران از کشورهای مختلف بدون در نظر گرفتن ملیت و وابستگی‌های آنها خدمات می‌دهند.

وی در خصوص کمبود امکانات در مرزها گفت: حضور مردم به صورت زمانبندی شده از مسیرهای مختلف قابل کنترل و خدمات‌دهی است اما عبور زیاد از یک مرز مثل مهران که بیش از یک میلیون نفر از آن عبور کرده‌اند کار را دشوار می‌کند. البته الان یکی از مسوولین عراقی در مرز مستقر شده و از دیروز هم امکانات داخلی ما مثل آمبولانس‌ها و خودروها به عراق منتقل شده و چند ایستگاه جدید خدمات در داخل مرز مستقر شده که از مشکلات کم کند.

وی افزود: الحمدالله مسولین عراقی همکاری خوبی دارند اما امکانات لازم برای پذیرایی از این حجم زائر در عراق وجود ندارد ولی از سال آینده انشاالله مشکلات کمتر خواهد شد و ما الان هم تقریبا همه مدیران سازمان حج را به عراق آورده ایم که هم کمک کنند و هم برای سال آینده از امکانات موجود و به خصوص امکانات مردمی بیشتر استفاده کنند.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: ایمنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۵:۳۶
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۴:۳۶
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۴:۱۸
منبع: شهدای ایران
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۴۷
منبع: صراط
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۰۳
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۰:۴۸
منبع: مهر
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۰:۱۴
منبع: صراط
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۰:۰۲
منبع: مهر
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۹:۴۱
منبع: مهر
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۹:۳۶
منبع: تابناک
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۳:۳۵
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۱:۵۲
منبع: ایران خبر
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۳:۵۳
منبع: انتخاب
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۳:۱۱
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۲:۲۱

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار