۱۶:۰۲
دسته: سیاسی
کد خبر: 26991509
مشکوک بودن حمله به نفتکش ایرانی به روایت ربیعی

مشکوک بودن حمله به نفتکش ایرانی به روایت ربیعی

ر دورانی که منطقه ما بیش از هر زمان دیگری به آرامش و صلح برای ترمیم زخم برادرکشی‌های طولانی احتیاج دارد، هستند افراد، گروه‌ها و دولت‌هایی که بقای آنها وابسته به تجاوز به دیگران، منتفع شدن از جنگ است که کوچکترین روزنه‌های آشتی و صلح را برنمی‌تابند و از چنگ زدن به هر فرصتی برای تشدید ویرانی دریغ نمی‌ورزند.
به اشتراک بگذارید:

علی ربیعی، سخنگوی دولت در یادداشتی که در کانال تلگرامی اش منتشر شده، نوشت: در دورانی که منطقه ما بیش از هر زمان دیگری به آرامش و صلح برای ترمیم زخم برادرکشی‌های طولانی احتیاج دارد، هستند افراد، گروه‌ها و دولت‌هایی که بقای آنها وابسته به تجاوز به دیگران، منتفع شدن از جنگ است که کوچکترین روزنه‌های آشتی و صلح را برنمی‌تابند و از چنگ زدن به هر فرصتی برای تشدید ویرانی دریغ نمی‌ورزند.

آخرین این اقدامات شرارت بار، حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ بود که به نظر می‌رسد عواملی مشکوک در پس آن، یکبار دیگر همت خود را برای یک تنش دیگر به کار گرفته‌اند. با آگاهی از این مسأله، جمهوری اسلامی ایران با پرهیز از شتابزدگی، به دقت در حال بررسی ماجرا و کشف واقعیت‌های آن است. بدون تردید، پاسخ متناسب برای طراحان این حمله بزدلانه اتخاذ خواهد شد اما تا روشن شدن همه ابعاد این توطئه، منتظر خواهیم ماند.

سؤال اینجاست که آیا آنهایی که بدون هیچ مدرک معتبری ایران را عجولانه متهم به اخلال در کشتیرانی آزاد در خلیج فارس و دست داشتن در حمله به تأسیسات آرامکو کردند، امروز حاضرند که یکبار دیگر از اصول آزادی کشتیرانی در آب‌های بین‌المللی‌ دفاع کنند و اینگونه حملات به کشتی ایرانی را محکوم کنند؟

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۴۶
منبع: پنج‌نه‌هشت
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۲:۵۳
منبع: تابناک
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۲:۴۷
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۲:۱۴
منبع: شبستان
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۱:۴۳
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۸:۳۷
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۷:۵۲
منبع: روزنامه ایران
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ ۲۳:۰۱

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار