۱۶:۱۲
دسته: سیاسی
کد خبر: 26991792
وزیر دفاع: فناوری"نانو" به عنوان عقبه راهبردی صنعت دفاعی نقش ویژه‌ای در ارتقاء قدرت بازدارندگی دارد

وزیر دفاع: فناوری"نانو" به عنوان عقبه راهبردی صنعت دفاعی نقش ویژه‌ای در ارتقاء قدرت بازدارندگی دارد

وزیر دفاع گفت: بر این باوریم که شرکت‌های دانش بنیان و فناوری‌های نانو به عنوان عقبه راهبردی صنعت دفاعی نقش ویژه‌ای در ارتقاء قدرت بازدارندگی دارد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی با حضور در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو در محل نمایشگاه بین المللی تهران از توانمندی های ملی کشور در حوزه فناوری نانو بازدید کرد.

وزیر دفاع در جریان این بازدید در تشریح جایگاه ایران در حوزه فناوری نانو اظهار داشت:  جمهوری اسلامی ایران با همت متخصصان و دانشمندان خود در حوزه "نانو" به جایگاه رفیعی در جهان دست یافته است.

وی در همین زمینه با اشاره به فعالیت شرکت دانش بنیان و صنعتی در کشور اظهار داشت: تولید بیش ازصدها محصول، رشد سعودی بازار محصولات در سال های اخیر و صادرات محصولات نانو به بیش از دهها کشور دنیا از مهمترین دستاوردهای ایران اسلامی در زمینه نانو به شمار می رود.

وی فناوری‌ نانو را به عنوان یک فناوری‌ قدرت ساز عنوان کرد و اظهار داشت: علم "نانو" می‌تواند صنایع دفاعی ما را در حوزه های  الکترونیک، هوائی، دریایی و فضایی رشد داده و با تحول اساسی مواجه کند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه فناوری نانو دارای دامنه استفاده وسیع در صنایع دفاعی – نظامی است  افزود: فناوری نانو تأثیر عمده ای در پیشرفت هر چه بیشتر سامانه های دفاعی دارد.

وزیر دفاع افزود: بهره مندی از حوزه تکنولوژی نانو در سال های اخیر در وزارت دفاع از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است به گونه ای که صنعت دفاعی توانسته است ارتباط مؤثر و عمیقی را با شرکت های دانش بنیان و نانو برقرار سازد.

امیر سرتیپ حاتمی نقش تکنولوژی نانو در ارتقاء قدرت رزم نیروهای مسلح را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: بر این باوریم که شرکت های دانش بنیان و فناوری های نانو می توانند به عنوان عقبه راهبردی صنعت دفاعی نقش آفرینی ویژه ای در ارتقاء قدرت بازدارندگی داشته باشند.

وزیر دفاع تصریح کرد: همواره از شرکت های دانش بنیان و فناوری نانو حمایت و پشتیبانی کرده ایم و برای بهره مندی هر چه بیشتر از دستاوردهای این حوزه تلاش خود را به کار خواهیم بست.

گفتنی است نمایشگاه بین‌المللی تهران از تاریخ ۱۸ الی ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۸ میزبان دوازدهمین جشنواره فناوری‌نانو است، رویدادی که در آن آخرین دستاوردها و تحولات عرصه فناوری‌نانو در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۵:۱۰
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۴:۳۶
منبع: جماران
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۲:۰۴
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۳۳
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۳۲
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۱۸
منبع: مهر
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۰:۲۵
منبع: شبکه خبر
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۸:۲۰
منبع: شبکه خبر
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۰:۴۷
منبع: دانشجو
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۸:۴۰
منبع: روزنامه جهان اقتصاد
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۸:۲۹
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۷:۴۴
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۴:۵۲
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۴:۲۵
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۴:۲۰
منبع: شبستان
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۴:۱۵

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار