۱۶:۱۳
منبع: شفقنا
دسته: سیاسی
کد خبر: 26991843
پیش‌بینی | سیدرضا اکرمی: بعید می‌دانم ناطق نوری در انتخابات و سیاست فعال شود/ در جامعه روحانیت بنا نداریم لیست مستقل بدهیم

پیش‌بینی | سیدرضا اکرمی: بعید می‌دانم ناطق نوری در انتخابات و سیاست فعال شود/ در جامعه روحانیت بنا نداریم لیست مستقل بدهیم

به اشتراک بگذارید:

شفقنا آینده- سیدرضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز  می گوید: متاسفانه برخی از انتخابات ما فصلی است ما باید قصه تحزب و تشکل را تقویت کنیم و جدی بگیریم که نه فقط در انتخابات بلکه در همه مسائل مملکتی باید حضور احزاب پررنگ باشد.

در تهران لیست ۳۰ نفر مطرح است لذا اصلاح‌طلب و اصولگرا نقش خواهد داشت

سیدرضا اکرمی در گفت وگو با خبرنگار شفقنا آینده در خصوص پیش بینی خود از آرایش سیاسی گروه ها و جناح ها در آستانه انتخابات مجلس گفت: زمانی مهندس باهنر در رابطه با نمایندگان مصاحبه کرده بود که در شهرستانهایی که تک نفره و دو نفره هستند یا شهرستانی مثل تهران که ۳۰ نفر است یا شهر مشهد که پنج نفر است ما باید تفاوت قائل باشیم. در شهرستان های تک نفره و دو نفره اصلا اصلاح‌طلب و اصولگرا مطرح نیست و نتیجه ای ندارد چون در این شهرستان ها رقابت، رقابت محلی است و این نمایندگان وقتی وارد مجلس می شوند فراکسیون تشکیل می دهند. اما در تهران لیست ۳۰ نفر مطرح است لذا اصلاح‌طلب و اصولگرا نقش خواهد داشت. هر چند درباره انتخابات یازدهم نمی دانم چه خواهد شد و نمی توانم پیش بینی دقیق داشته باشم و نکته دوم این است که ما باید بر حضور مردم در انتخابات اهتمام داشته باشیم. متاسفانه برخی از انتخابات ما فصلی است ما باید قصه تحزب و تشکل را تقویت کنیم و جدی بگیریم که نه فقط در انتخابات بلکه در همه مسائل مملکتی باید حضور احزاب پررنگ باشد.

حوادث سیاسی در انتخابات بسیار دخیل است

در تهران پایداری می‌خواهد در انتخابات یک تنه عرض اندام کند، معلوم است که جایگاه ندارد

این عضو جامعه روحانیت مبارز در خصوص اینکه آیا امکان ائتلاف میان گروه های مختلف اصولگرا و اصلاح طلب در ارائه لیست های انتخاباتی وجود دارد یا خیر؟ اظهار داشت: اینکه بخواهیم در حال حاضر که مهرماه است برای انتخابات مجلس که در اسفند برگزار می‌شود نظر بدهیم غیر ممکن است، چون کشور ما دائماً در تلاطم مسائل سیاسی و اظهارات سیاسی و امثال اینها است. در حال حاضر نیز نمی شود به ضرس قاطع گفت که چنین و چنان و الان حتی نسبت به شرکت مردم در انتخابات نیز نمی توانیم اظهار نظر دقیق داشته باشیم، چون حوادث سیاسی در انتخابات بسیار دخیل است. به عنوان مثال ما دیده ایم که هر زمان آمریکا یا اسرائیل بدقلقی کرده است، بیشتر مردم تحریک می شوند و در انتخابات شرکت می کنند تا اینکه هیچ حرفی نزنند. اما این تعداد گروه های سیاسی را هم که داریم اگر تجربه و عقل خود را به کار بگیرند بهتر می توانند موفق شوند. به عنوان مثال در تهران پایداری می‌خواهد یک تنه عرض اندام کند، معلوم است که جایگاه ندارد. یا اصلاح طلبان به تنهایی یا اصولگرایان به تنهایی نمی توانند موفق شوند. اگر این تشکل ها بنشیند و همدیگر را ببینند و اصولگراها که خود بیش از ۲۰ گروه هستند با هم بنشینند و تصمیم بگیرند یا اصلاح طلبان بنشیند که توسط کدام طرف رای بیاورد می توانند اثرگذار باشند.

در جامعه روحانیت بنا نداریم لیست مستقل بدهیم

اکرمی در پاسخ به این سوال که دیدگاه شما در رابطه با اجماع میان اصولگرایان چیست؟ گفت: ما در جامعه روحانیت بنا نداریم عضو باشیم بنا نداریم  لیست مستقل بدهیم و منتظریم تا ببینیم شورای وحدت چه خواهد کرد که آن هم چهار پنج ماه دیگر وقت است.

بعید می دانم اقای ناطق نوری در انتخابات و سیاست فعال شود

وی در رابطه با نظری که اخیراً آقای احمد توکلی در مورد فعالیت آقای ناطق نوری در عرصه سیاست گفته بودند اظهار داشت: من چنین چیزی را نمی بینم. با ایشان هم صحبتی نکردم و بعید می دانم اقای ناطق در عرصه سیاست و انتخابات فعال شود.

دیگر اخبار پیش بینی مربوط به سایت شفقنا آینده را در لینک های زیر ببینید:

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار